Adrian Tittel: ,,Doznałem kontuzji prawej nogi”

Adrian Tittel ma za sobą bardzo dobry sezon letni, gdzie kilkukrotnie plasował się na podiach zawodów krajowych, jak i niższej rangi międzynarodowej. Niemiec wywalczył także swoje pierwsze punkty w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego, a na koniec letniej kampanii, 19-latek zaliczył świetny start w mistrzostwach Niemiec. Jednak do tej pory, niemiecki junior nie wystartował w żadnych zawodach rozgrywanych na śniegu. W rozmowie z naszym portalem, Adrian Tittel wyjawił powody swojej dotychczasowej nieobecności.

Adrian Tittel, fot. Martyna Okrzesik

Sezon letni 2023

Cykl letni na arenie międzynarodowej, Tittel rozpoczął od występów w trzecioligowych zawodach FIS Cup w polskim Szczyrku, na kompleksie skoczni ,,Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków. Wówczas w pierwszym dniu rywalizacji, uplasował się na 11. pozycji, zaś drugiego dnia stanął na najniższym stopniu podium, wraz z Klemensem Murańką oraz Jonasem Schusterem. W efekcie był to dla niego pierwszy raz w najlepszej trójce, podczas zmaganiach FIS Cup w karierze.

Jonas Schuster, Klemens Murańka, Adrian Tittel, fot. Martyna Okrzesik

Kolejny świetny występ, Niemiec zaliczył w czeskim Libercu, podczas zawodów Alpen Cup. Ostatecznie Tittel dwukrotnie okazał się najlepszy i triumfował w obu rozegranych konkursach. Dla 19-latka był to pierwszy raz na najwyższym stopniu podium, w rywalizacji rangi OPA. Po weekendzie w Czechach, wywalczył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Lukas Haagen, Adrian Tittel, Simon Steinberger, Johannes Poelz, Fabian Held, Ben Bayer, fot. Martyna Okrzesik
Simon Steinberger, Adrian Tittel, Johannes Poelz, Fabian Held, Teodor Igor Herbstritt, Ziga Jancar, fot. Martyna Okrzesik

Po udanych startach w zawodach niższej rangi, Tittel otrzymał szansę na wystartowanie w zawodach Pucharu Kontyntenatlnego w Stams oraz Klingenthal. Wówczas w Austrii wywalczył 16. oraz 12. lokatę, natomiast w Niemczech dwukrotnie został sklasyfikowany na 23. pozycji. W rezultacie, wywalczył wtedy swoje pierwsze punkty drugoligowego cyklu w karierze.

19-latek kilkukrotnie triumfował także na krajowym podwórku, w ramach niemieckich zawodów Deutschlandpokal w Oberwiesenthal.

Adrian Tittel wzbudził zainteresowanie po listopadowych mistrzostwach Niemiec w Klingenthal, na Vogtland Arenie (HS140). 19-latek prezentował bardzo dobre skoki (139.5 & 133.5 m), ostatecznie plasując się na ósmej pozycji w kategorii seniorów. Wówczas zwyciężył m.in. z Markusem Eisenbichlerem, czy Constantinem Schmidem. Dodatkowo sięgnął po zwycięstwo w kategorii juniorskiej.

,,Doznałem kontuzji prawej nogi”

Zaskoczeniem okazał się fakt, że Adrian Tittel do tej pory nie wziął udziału w żadnych zawodach rozgrywanych na śniegu. Zabrakło go podczas krajowej rywalizacji Deutschlandpokal w Oberhofie, a dodatkowo nie pojawił się w ani jednych zmaganiach międzynarodowych. Powodem nieobecności niemieckiego juniora, okazały się problemy z prawą nogą, które uniemożliwiły mu jego pierwszy start w cyklu zimowym, którym miały być zmagania Alpen Cup w austriackim Seefeld.

– ,,Plan był taki, aby rozpocząć sezon w zawodach Alpen Cup. Moje starty w Letnim Pucharze Kontynentalnym były dla mnie okazją na zaprezentowanie się i myślę, że poszło mi bardzo dobrze. Teraz miałem zacząć w Alpen Cup, aby dać sobie szansę na więcej. Jednak w zeszły poniedziałek, byłem na treningu i doznałem kontuzji prawej nogi. Stało się to na siłowni i nadwyrężyłem mięśnie. Nie jest jednak tak źle, więc jestem na dobrej drodze do powrotu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu znów będę mógł skakać” – wyjawił Adrian Tittel w rozmowie z naszym portalem.

Adrian Tittel fot. Zofia Hunkiewicz

Imprezą docelową dla Tittela w tym sezonie, będą Mistrzostwa Świata Juniorów 2024, które odbędą się początkiem lutego w słoweńskiej Planicy. Niemiecki junior na swoim koncie ma brązowy medal w drużynie z Zimowego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) 2021 z Vuokatti, gdzie konkursy skoków odbyły się na skoczni w Salpausselka w Lahti.

źródło: informacja własna