Alpen Cup kobiet w Kandersteg: Zwycięża Jerneja Repinc Zupancic

przez Zuzanna Karwacka

Jesteście ciekawi jak radziły sobie Panie na szwajcarskim obiekcie w ramach serii próbnej i konkursu Alpen Cup? Zapraszamy Was do lektury dzisiejszego wpisu!

Nordic Arena, Kandersteg

Zmagania rozpoczęły się w sobotni poranek. Na starcie pojawiły się 23 zawodniczki. Seria próbna została przeprowadzona w dobrych warunkach pogodowych, a Panie ruszały z 24. oraz 25. belki. Ze skoczkiń zgłoszonych na liście startowej nie pojawiły się Camilla Henni Comazzi oraz Vanessa Mohartisch.

Z tej części zwycięsko wyszła, będąca w dobrej dyspozycji Nika Prevc (98.5 m). Na drugim miejscu z wynikiem bliźniaczym do swojej rodaczki znalazła się Jerenja Repinc Zupancic. Podium uzupełniła również Słowenka – Nika Vetrich (99 m).

Po partii próbnej rozpoczęto konkurs. Tym razem wszystkie zapisane stanęły do rywalizacji. Aura była bardzo łaskawa, ale tym razem startowano z 3 poziomów – 24., 23. oraz 22.

Na półmetku liderką była Jerenja Repinc Zupancic, która uzyskała rezultat 96.5 metra. Za jej plecami znalazła się Nika Vetrich. Druga ze Słowenek poszybowała na 102 metr. Najlepszą trójkę dopełniła obecność Niki Prevc (91.5 m).

Ostatecznie zwyciężyła prowadząca po pierwszej serii zawodniczka. Tym razem popisała się ona skokiem na odległość 100 metrów. Skład i kolejność miejsc na podium pozostawały niezmienne. Vetrich lądowała na setnym metrze, a jej rodaczka – Prevc na odległości 96.5 metra.

Dziękujemy za Waszą uwagę i jeszcze dziś zapraszamy na kilka wpisów na naszej stronie!

Zuzia

źródło grafiki – skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać