Alpen Cup Mężczyzn w Kranju: Dominacja Austriaków!

przez Martyna Okrzesik

Za nami już drugie w dniu dzisiejszym zmagania mężczyzn podczas zawodów Alpen Cup w słoweńskim Kranju! O pierwszym konkursie i triumfie Austriaka Davida Haagena możecie przeczytać tutaj. Na starcie pojawiło się 77 zawodników.

Skocznia w Kranju (HS109)

Konkurs

Na czele drugiego konkursu w Kranju znajdowali się reprezentanci Austrii. W rezultacie liderem stał się zwycięzca pierwszego konkursu David Haagen, który oddał skok na 109 metrów. O jedną dziesiątą punktu za nim uplasował się Hannes Landerer, który był autorem najdłuższej próby na 112,5 metra. Trzecią pozycję objął Maximilian Ortner (105m). Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Słoweniec Mark Hafnar (105m), tuż przed Jonasem Schusterem (101,5m).

Pierwszą serię rozegrano z 6. oraz 5. platformy startowej.

Ostatecznie Austriacy zdominowali drugi konkurs, ponieważ mogliśmy oglądać, aż trzech Austriaków na podium. W efekcie zwycięzcą rywalizacji został Hannes Landerer (109,5m), a tuż za nim 1,1 punktu uplasował się David Haagen, który prowadził po pierwszej serii. Oprócz tego na najniższym stopniu podium znalazł się Maximilian Ortner (102,5m). Tuż za podium sklasyfikowany został Słoweniec Mark Hafnar (100m). Natomiast piątą lokatę objął Austriak Elias Medwed (102m), a za nim był się jego rodak Jonas Schuster (95m).

Drugą serię rozegrano z 7. oraz 8. platformy startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać