Alpen Cup w Eisenerz: Triumf Ortnera!

przez Dominika Śmiech

Na zakończenie sezonu zawody rangi Alpen Cup zawitały do Eisenerz (Austria). Skoczkowie rywalizowali na Erzberg Arenie (HS109). Serdecznie zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania!

Trening

O godzinie 12:00 skoczkowie przystąpili do oficjalnego treningu. Na skoczni panowały jednak niekorzystne warunki pogodowe, a mianowicie wiał silny wiatr, który uniemożliwił przeprowadzenie tej sesji. Z tego powodu musieliśmy odczekać półtorej godziny, aby ostatecznie powrócić do rozgrywek. Ich zwycięzcą został Niemiec – Simon Śpiewok, który oddał skok na odległość 106 metrów. Za nim uplasował się reprezentant gospodarzy – Maximilian Ortner (101 m), z notą 62.2 punktu. Podium uzupełnił Marco Woergoetter (100 m).

Pierwsza seria

Pierwotnie konkurs zaplanowany był na godzinę 13:00, jednak z powodu wyżej wymienionych problemów przesunął się na 14:23. Pierwszą serię zdecydowanie zdominował Simon Spiewok, który skoczył 107 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się Maximilian Ortner (102 m), a na trzeciej – Anej Razpotnik (110 m). Zaledwie 1.8 punktu do podium tracił Słoweniec – Mark Hafnar (102 m).

Druga seria

Drugą serię konkursową udało się przeprowadzić bezproblemowo. Zawodnicy oddali swoje skoki z zarówno 15., jak i 16. belki startowej. Najlepiej spisał się Austriak – Maximilian Ortner, który dzięki locie na 106 metr, zwyciężył sobotnie zawody. O 4.1 punktu za nim znalazł się Simon Spiewok, do którego należał najdalszy lot drugiej serii – 108.5 metra. Brąz zdobył reprezentant Słowenii – Anej Razpotnik (100.5 m). Walkę o podium przegrał Mark Hafnar (97.5 m), który ostatecznie zajął 4. lokatę.

Po dzisiejszej rywalizacji można oficjalnie powiedzieć, iż zwycięzcą Alpen Cupu w sezonie 2021/2022 został Maximilian Ortner. Austriak zdobył łącznie 556 punktów. Drugie miejsce zapewnił sobie Mark Hafnar, z notą 504 punktów. Na ostatnim miejscu podium stanął David Haagen (425 punktów).

Dominika

Źródło informacji: Własne; Źródło grafiki: NAZ Eisenerz

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać