Alpen Cup w Oberstdorfie: Bartolj triumfatorem!

przez Zuzanna Karwacka

W ten weekend mieliśmy okazję śledzić naszą piękną dyscyplinę w wielu rangach, wliczając to Alpen Cup w Oberstdorfie. Panowie rywalizowali już od sobotniego popołudnia. Jeśli jesteście ciekawi jak poradzili sobie w tym konkursie, zapraszamy serdecznie do dalszej lektury.

Konkurs Alpen Cup w Oberstdorfie

Gdy w polskich domach zapewne wielu z Was śledziło zmagania siatkarzy o finał Mistrzostw Świata skoczkowie z wielu krajów mierzyli się ze sobą w deszczowych Niemczech. Konkurs odbył się bezpośrednio po oficjalnym treningu.

Po pierwszej serii z dość dużą przewagą na prowadzenie wysunął się Słoweniec – Maksim Bartolj. Lądował on bowiem na 108 metrze, a na swoim koncie za tę próbę zgromadził 141.3 punktu. Pozwoliło mu to na wyprzedzenie drugiego Jonasa Schustera o ponad pięć oczek. Austriak szybował wówczas na odległość 104.5 metra. Podium uzupełniał Julijan Smid (105 m). W czołowej piątce znajdowali się również Andre Fussenegger (101.5 m) oraz ex aequo Emanuel Schmid (102 m) i Gorazd Zavrsnik (101 m).

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Maksim Bratolj. W serii finałowej uzyskał on 101 metrów. Drugie miejsce wywalczył wtedy Jonas Schuster. Austriak mógł pochwalić się rezultatem 100.5 metra. Koniec końców stracił on jednak do Słoweńca 9.4 punktu, co wskazywało z jak dobrej strony zaprezentował się jego rywal. Na trzeciej lokacie znalazł się Julijan Smid (95 m). Kolejni zawodnicy w stawce to Emanuel Schmid (101 m), Andre Fussenegger (95 m), Gorazd Zavrsnik (96.5 m). W czołowej dziesiątce zmieścili się także Simon Steinbeisser (102 oraz 101 m), Simon Steinberger (104.5, 97.5 m), Taj Ekart (97, 96.5 m) i Tobias Hussl (100.5, 99 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać