Alpen Cup w Oberstdorfie: Dublet Słoweńca!

przez Zuzanna Karwacka

Kolejny dzień zaczęliśmy nie tylko od zawodów FIS Cupu w Villach, ale również od rangi Alpen Cup w Oberstdorfie. Jeśli jesteście ciekawi, jak tym razem wyglądały wyniki poszczególnych zawodników, zapraszamy do lektury!

Konkurs Alpen Cup w Oberstdorfie

Pochmurna i deszczowa aura nie opuszczała niemieckiej miejscowości również w niedzielę. Mimo niezbyt optymistycznej pogody, udało się przeprowadzić zawody.

Podobnie jak dzień wcześniej już po pierwszej serii, z dużą przewagą na prowadzenie wysunął się Maksim Bartolj. W tej części oddał on skok o długości 107.5 metra! Pozwoliło mu to na zgromadzenie 144.6 oczek. Słoweniec w niesamowitej, równej formie wyprzedzał drugiego Jonasa Schustera o 7.4 punktu. Austriak lądował bowiem 4 metry bliżej. Podium uzupełnił Andre Fussenegger (100 m). Do czołowej piątki wpisali się także tacy skoczkowie jak: Simon Steinbeisser (99 m) oraz Emanuel Schmid (99.5 m).

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Maksim Bartolj. Na zwieńczenie tego weekendu zaprezentował skok na odległość 105.5 metra. Zwiększyło to jego przewagę nad drugą pozycją do 12.5 punktu. Lokatę tę zajął Jonas Schuster z rezultatem 100 metrów. Najlepszą trójkę dopełniła obecność Julijana Smida (101 oraz 96.5 m). Kolejne miejsca poza podium zajęli: Simon Steinbeissser (94.5 m), Andre Fussenegger (95.5 m), Emanuel Schmid (95.5 m). Wśród topowych wyników brylowali także: Simon Steinberger (97.5, 95.5 m), Jannik Faisst (99.5, 94 m), Gorazd Zavrsnik (94.5, 99 m) oraz Louis Obersteiner (97.5, 93 m).

Kolejne zawody różnych rang Panów będziemy mogli śledzić już w kolejny weekend. Jednak, jeśli w tym tygodniu mało Wam wrażeń, dotyczących skoków macie jeszcze okazję sprawdzić zmagania Pań!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać