Anze Lanisek powraca do rywalizacji w Pucharze Świata! ,,Czuję się dobrze i dam z siebie wszystko”

przez Martyna Okrzesik

Anze Lanisek, który końcem stycznia został zmuszony do odbycia przymusowej przerwy od skoków narciarskich, w najbliższy weekend powróci do rywalizacji międzynarodowej, podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Oslo. 27-letni Słoweniec wyjawia, że czuje się dobrze i nie może doczekać się powrotu do pierwszoligowych zmagań.

Anze Lanisek, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ANŽE LANIŠEK: ,,CAŁA DRUŻYNA ZAPREZENTOWAŁA SIĘ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE”

Zawody Pucharu Świata pozostają na północy Europy, jednak tym razem skoczkowie narciarscy przeniosą się do Norwegii, gdzie odbędzie się Turniej Raw Air. Pierwszym przystankiem cyklu jest stolica kraju – Oslo. Powołanie do drużyny otrzymało pięciu reprezentantów Słowenii. Oprócz Lovro Kosa oraz braci Prevc, do rywalizacji powracają dwa czołowe nazwiska słoweńskiej reprezentacji

Anze Lanisek powraca do rywalizacji w Pucharze Świata

Na Holmenkollbakken (HS134), zaprezentuje się kontuzjowany Anze Lanisek, który na dwa dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 w austriackim Bad Mitterndorf, doznał kontuzji uszkodzenia więzadła w prawym kolanie, podczas jednego z treningów w Planicy. W efekcie 27-latek zmuszony został do zrobienia sobie przerwy od skoków narciarskich. – „Anze doznał kontuzji prawego kolana na treningu, podczas lądowania. Diagnoza wykazała uszkodzenie więzadła pobocznego, ale na szczęście operacja nie jest konieczna. Aby zapewnić optymalne gojenie kontuzji, będzie musiał tymczasowo nosić ortezę stawu kolanowego. Powrot do zdrowia może potrwać około dwóch miesięcy” – wyjaśniał lekarz kadry narodowej dr hab. Drobnic.

ZOBACZ TEŻ: ANZE LANISEK KONTUZJOWANY

Dla Anze Laniska start w Oslo, będzie to pierwszym, od styczniowych konkursów w Zakopanem, na Wielkiej Krokwi. Słoweniec czuje się w pełni gotowy na powrót. – „Cieszę się, że wracam. Gdybym nie był gotowy, nie byłoby mnie tutaj. Czuję się dobrze i dam z siebie wszystko” – wyznał Anze Lanisek.

Anze Lanisek, fot. Małgorzata Mikulska

– ,,Anze spisuje się bardzo dobrze od pierwszego skoku po kontuzji. Nie widać po nim, że odbył przerwę. Nie spieszyliśmy się z powrotem. Anze powoli zwiększał intensywność treningów. Dostał zielone światło. Fizycznie też radzi sobie bardzo dobrze. Nie ma już wątpliwości, że nie będzie brał udziału w zawodach” – wyznaje szkoleniowiec słoweńskiej kadry – Robert Hrgota.

Powrót Timiego Zajca

Do rywalizacji powraca także nieobecny w Lahti – Timi Zajc. Słoweniec postanowił odpuścić jeden weekend pierwszoligowych zawodów na rzecz regeneracji. Głównym celem Zajca jest wywalczenie Małej Kryształowej Kuli. – „Odbyłem dwie sesje treningowe, a resztę czasu spędziłem w domu. W Norwegii zobaczymy, ile dał mi odpoczynek. Postaram się dobrze zaprezentować w zawodach przed Vikersund, aby potem powalczyć na lotach” – wyjawia 23-latek.

Timi Zajc, fot. Martyna Okrzesik

Tym samym, do Pucharu Kontynentalnego zostaje oddalony Zak Mogel, który w ostatnich tygodniach zastępował w drużynie kontuzjowanego Laniska. Przed 23-latkiem starty w Lahti oraz Zakopanem. – ,,Czekają mnie jeszcze dwa weekendy w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Muszę oddać jak najlepsze skoki i po prostu cieszyć się nimi. Potem zostaje nam tylko finał sezonu w Planicy” – komentuje Mogel.

Zak Mogel, fot. Martyna Okrzesik

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo:

Piątek, 08.03.2024
14:45 – Oficjalny trening
17:00 – Prolog

Sobota, 09.03.2024
13:40 – Seria próbna
14:40 – Konkurs

Niedziela, 10.03.2024
13:00 – Prolog
14:20 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: sloski.si

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać