Clemens Aigner wraca do Pucharu Świata

Po trzech weekendach nieobecności, do Pucharu Świata powraca Clemens Aigner, który ma za sobą bardzo dobre starty w Pucharze Kontynentalnym. Austriak otrzymał powołanie od Andreasa Widhoelza na Turniej Czterech Skoczni.

Clemens Aigner, fot. Agnieszka Krajewska

Clemens Aigner zaczął swój zimowy sezon 2023/24 w Pucharze Świata. Występy rozpoczął od 4. pozycji w kwalifikacjach do pierwszego konkursu w Ruce. Ostatecznie w Finlandii Austriak uplasował się na 16. oraz 32. pozycji.

Decyzją austriackiego szkoleniowca Andreasa Widhoelza, Aigner nie otrzymał powołania na drugi weekend pierwszoligowych zawodów w Lillehammer. W efekcie 30-latek został zesłany do Pucharu Kontynentalnego. – ,,Odesłanie mnie do Pucharu Kontynentalnego było gorzkie” – wyznaje Aigner.

W efekcie Aigner, po czterech konkursach drugiej ligi, stał się liderem klasyfikacji generalnej zimowego cyklu. W norweskim Lillehammer dwukrotnie stanął na podium, plasując się na trzeciej i pierwszej pozycji. Podczas kolejnego weekendu, w fińskiej Ruce, wywalczył 8. oraz 3. lokatę. Tym samym Aigner zdobył dla reprezentacji Austrii dodatkowe miejsce startowe na drugi period Pucharu Świata. – ,,Clemens wywalczył dla nas dodatkową kwotę startową w Pucharze Kontynentalnym, dzięki temu zajmie szóste miejsce w składzie” – wyjawił Widhoelz.

Clemens Aigner w 2017 roku, zadebiutował w niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni, jednak ostatecznie nie wywalczył pucharowych punktów. – ,,W międzyczasie wiele się nauczyłem. Jeśli uda mi się dobrze skakać, mogę zajść daleko. Ważne jest, aby moje skoki były spójne” – komentuje Aigner.

Oprócz Aignera, powołanie na zawody w Oberstdorfie otrzymali Stefan Kraft, Jan Hoerl, Daniel Tschofenig, Manuel Fettner oraz Michael Hayboeck.

Od drużyny zostaje odsunięty Daniel Huber, który wystąpił podczas trzech weekendów w zawodach Pucharu Świata. Huber swój najlepszy start zaliczył w Lillehammer, gdzie zajął 22. oraz 21. pozycję w zawodach. W Klingenthal uplasował się na 32. oraz 25. lokacie, a następnie w Engelbergu sklasyfikowany został na 28. miejscu oraz odpadł w niedzielnych kwalifikacjach do konkursu.

źródło: krone.at