Deutschlandpokal w Oberhofie: Maus, Reiter oraz Siegel dominują w sobotniej rywalizacji

W niemieckim Oberhofie na obiekcie Rennsteig-Schanze (HS100) odbyły się pierwsze zimowe zmagania w ramach krajowej rywalizacji Deutschlandpokal w skokach narciarskich. Ostatecznie swoje konkurencje zdominowali Otto Maus, Alex Reiter oraz Aaron Siegel. Wśród kobiet triumf wywalczyły Joanna Eberle, Anna-Fay Scharfenberg, a także Lara Sophie Legenmajer.

Otto Maus, fot. Martyna Okrzesik

Jugend J16 w

W najmłodszej kategorii wiekowej kobiet, wystartowały zaledwie dwie zawodniczki. Skoczkinie narciarskie do lat 16, oddawały swoje skoki z platformy numer trzydzieści sześć.

Po zwycięstwo sięgnęła Lara Sophie Legenmajer, która dwukrotnie zaprezentowała skoki na odległość 87.5 metra. Drugi rezultat uzyskała Anna Deufel (87.5 & 90 m).

Lara Legenmajer, fot. Martyna Okrzesik
źródło: DSV

Jugend J16 m

Najmłodsza kategoria mężczyzn do lat szesnastu liczyła dziesięciu zawodników. Dziewięciu z nich zaprezentowało swoje próby z 28. poziomu najazdu, natomiast Aaron Siegel ruszał z 26. belki startowej, w wyniku czego doliczono mu siedem punktów.

Ostatecznie to właśnie Siegel okazał się najlepszy w sobotnim konkursie. 16-latek zaprezentował dwie dalekie próby, przekraczające punkt HS. W pierwszym skoku zawodnik uzyskał odległość 100.5 metra, natomiast w drugim poszybował o 1.5 metra dalej

Srebrny medal wywalczył Ludwig Flamme (99.5 m) & 98.5 m), natomiast podium dopełnił Elias Holzer (91 & 92 m).

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Bastian Schmid (89.5 & 91.5 m), a piąty wynik uzyskał Louis Wölfle (95 & 86.5 m). Czołową szóstkę domknął Jan Ole Fetzer (99 & 90 m).

źródło: DSV

Jugend J17 w

Następną kategorią były kobiety do lat siedemnastu. Na starcie zmagań stawiło się osiem zawodniczek, które odpychały się z 34. belki startowej.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Anna-Fay Scharfenberg, która oddała skoki na 96.5 oraz 94.5 metra. Ze stratą trzech punktów do liderki, na drugiej pozycji, uplasowała się Kim Amy Duschek (89.5 & 100.5 m), której druga próba była najlepszą w całej kategorii. Brązowy medal zmagań zawisł na szyi Siny Kierchle, która dwukrotnie wylądowała na linii 93-metra.

Anna-Fay Scharfenberg, fot. Martyna Okrzesik

Miejsce tuż za podium wywalczyła Megi Lou Schmidt (90 & 86.5 m), a piąty wynik uzyskała Amelie Neumnann (84.5 & 88.5 m). Czołową szóstkę dopełniła Julina Kreibich (82.5 & 80 m).

źródło: DSV

Jugend J17 m

Grupą, w której wystartowało dwunastu zawodników, była kategoria mężczyzn do lat siedemnastu. Zawodnicy prezentowali swoje próby z 24. platformy startowej.

Po złoty medal sięgnął Alex Reiter, który tego dnia szybował zdecydowanie najdalej. W swoim pierwszym skoku uzyskał odległość 98 metrów, natomiast w drugiej próbie poszybował na 106.5 metra. Obecny zimowy rekord skoczni wynosi 113 metrów i został ustanowiony przez Austriaka Louisa Obersteinera, na jednym z zeszłorocznych konkursów Alpen Cup.

Alex Reiter, fot. Martyna Okrzesik

Na drugim stopniu podium uplasował się Janne Holz, który również prezentował dalekie skoki. Młody Niemiec w swoich próbach uzyskał odległość 97 oraz 101 metrów. Miejsce w czołowej trójce wywalczył także Pirmin Kaiser (94 & 97.5 m).

Tuż za podium sklasyfikowany został Nando Riemann (96 & 93.5 m), a piąty rezultat wywalczył Julian Hillmer (98 & 88 m). Najlepszą szóstkę domknął Simon Willibald (95.5 & 93 m).

źródło: DSV
źródło: DSV

Damen & Juniorinnen

Na starcie zmagań w najstarszej kategorii kobiet, wzięły udział zaledwie trzy zawodniczki. Kobiety oddawały swoje próby z 34. poziomu najazdu.

Ostatecznie pewną triumfatorką okazała się Joanna Eberle. Zawodniczka oddała skoki na odległość 98 oraz 91 metrów. O 9.3 punktu za Eberle, uplasowała się Selina Kölle (97 & 94.5 m), natomiast podium dopełniła Ronja Drax (86.5 & 88.5 m).

Joanna Eberle, fot. Martyna Okrzesik
źródło: DSV

Herren & Junioren

W najstarszej kategorii mężczyzn wystartowało siedmiu zawodników, którzy oddawali swoje próby z dwudziestego poziomu najazdu.

Po triumf w zmaganiach sięgnął Otto Maus, który w tej kategorii szybował najdalej. Maus zaprezentował próby na odległość 97 oraz 96 metrów i pokonał drugiego Felixa Frischmanna (84 & 91.5 m) o aż 37.4 punktu. Czołową trójkę dopełnił Elias Malcher (80 & 91 m).

Tuż za podium sklasyfikowany został Bruno Brehm (88.5 & 82 m), a piąty wynik uzyskał Robin Kloss (85.5 & 81 m). Ostatecznie stawkę zamykali Hannes Hofmann (80.5 & 87.5 m) oraz Eric Stolz, który dwukrotnie wylądował na odległości 76.5 metra.

źródło: DSV

Na niedzielę zaplanowane zostały kolejne konkursy w ramach krajowej rywalizacji Deutschlandpokal.