EYOF w Vuokatti: Jan Habdas srebrnym medalistą!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami pierwszy z czterech zaplanowanych konkursów w cyklu Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti. Wczoraj skoczkowie mieli okazję, aby przetestować obiekt w Lahti. Dziś natomiast rywalizowali o medale. Komu przypadły oraz jak spisywali się Polacy? Zapraszamy do przeczytania podsumowania.

Salpausselkä (HS130), fot. Maksim Bartolj

Godzinę przed konkursem odbyła się seria próbna, z której wystartowali wszyscy zawodnicy. Najdalej, ponieważ na 95. metr poszybował Maksim Bartolj. Tuż za nim uplasował się Jonas Schuster (94,5 m), natomiast na trzeciej pozycji znalazł się Gorazd Zavrsnik (93,5 m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski to najdalej z nich poszybował Jan Habdas. Skok na 91,5 metra zapewnił mu piątą lokatę. Następnie siedemnasty był Tymoteusz Amilkiewicz (88,5 m), dziewiętnasty Marcin Wróbel (87,5 m), a dwudziesty ósmy Klemens Joniak (83,5 m).

Konkurs

O 15:30 rozpoczęły się zawody, na których starcie stanęło 45 skoczków. Liderem po pierwszej serii został Jonas Schuster, który skoczył 95 metrów. Jan Habdas zajął drugie miejsce (96 m), natomiast Maksim Bartolj trzecie (94 m). Warto wspomnieć także, iż wszyscy Polacy awansowali do finału. Ponadto dobrą, ponieważ siódmą pozycję zajął Marcin Wróbel (91 m).

Ostatecznie Jonas Schuster sięgnął po złoty medal. Austriak przypieczętował to 94,5 metrowym skokiem. Jan Habdas obronił drugą lokatę skacząc w finale 95 metrów. Trzecie miejsce zajął Ben Bayer (91 m; 92,5 m). Czwarte miejsce zajął Louis Obersteiner (92,5 m; 91,5 m), piąte ex-aequo Adrian Tittel (92 m; 90,5 m) oraz Maksim Bartolj (91 m).

Pozostali Polacy zajęli następujące lokaty:

9. Marcin Wróbel (91 m; 90 m)
17. Tymoteusz Amilkiewicz (88 m; 87,5 m)
26. Klemens Joniak (82,5 m; 85 m)

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych –Twitter,  Instagram i Facebook. Na naszym Instagramie będziecie mogli obejrzeć relację z zawodów z Vuokatti, a na Twitterze śledzić informacje o EYOF, jak i innych zawodach!