EYOF w Vuokatti: Nika Prevc zwycięża treningi!

przez Martyna Okrzesik

Oficjalnie rozpoczęliśmy EYOF w Vuokatti! Listy startowe oraz plan wszystkich zawodów możecie sprawdzić tutaj. Pierwszy dzień rywalizacji zaczął się od porannych treningów kobiet i mężczyzn. Jak poradziły sobie zawodniczki? przekonajcie się sami! Na starcie pojawiło się 27 z 29 zgłoszonych zawodniczek.

Salpausselkä (HS130), fot. Maksim Bartolj

Pierwszy trening

W pierwszym treningu najlepsza okazała się Słowenka Nika Prevc, która kilka tygodni wcześniej wywalczyła tytuł mistrzyni świata juniorów w Zakopanem. Prevc poszybowała na 94,5m i pewnie pokonała rywalki. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentantka Niemiec Michelle Goebel (89,5m). Natomiast na trzecim miejscu eq aequo znalazły się dwie zawodniczki – Norweżka Nora Midtsundstad (88m) oraz Austriaczka Julia Muehlbacher (88m). Piątą lokatę wywalczyła Szwajcarka Sina Arnet (85m).

Drugi trening

W rezultacie drugi trening również należał do Niki Prevc. Tym razem Słowenka oddała próbę na 95,5 metra, co pozwoliło jej wyprzedzić Szwajcarkę Sinę Arnet oraz Niemkę Michelle Goebel (89m). Oprócz tego na czwartej pozycji uplasowała się Austriaczka Julia Muehlbacher (86m). Dodatkowo piąty wynik zdobyła Francuzka Emma Chervet (86,5m).

Treningi rozegrano z 21. oraz 22. platformy startowej. W efekcie nie wystartowały reprezentantka Polski Natalia Słowik oraz Norweżka Frida Berger.

Gdyby zsumować wyniki obu serii treningowych, to zwyciężczynią zostałaby Słowenka Nika Prevc, przed Niemką Michelle Goebel i Austriaczką Julią Muehlbacher.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook. Na naszym Instagramie będziecie mogli obejrzeć relację z zawodów, a na Twitterze śledzić informacje o EYOF, jak i innych zawodach!

źródło informacji&grafiki: własne, fot. Maksim Bartolj

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać