FC Pań w Gérardmer: Zwycięstwo Francuzki Clair!

przez Stylowo z Telemarkiem

Za nami drugi konkurs FIS Cup pań na średniej skoczni w Gérardmer (HS72). Najlepsza okazała się Francuzka Julia Clair. Drugie miejsce zajęła Japonka Yuka Seto a podium uzupełniła czwartkowa triumfatorka Josephine Pagnier.

Bas-Rupts, Gérardmer » Skocznie Narciarskie Archiwum » skisprungschanzen.com

W serii próbnej górą okazała się Julia Clair skacząc 67,5 metra. Tuż za nią znalazła się jej rodaczka Josephine Pagnier (67m) a trzecia była Japonka Yuka Seto. Zawodniczki oddały swoje skoki z 16. belki startowej bez użycia przeliczników punktowych za wiatr i długość rozbiegu.

Po pierwszej serii liderką ponownie była Francuzka szybując na 69,5 metra. Drugą lokatę zajęła czwartkowa zwyciężczyni Josephine Pagnier (68,5m) a za nią na trzeciej pozycji Yuka Seto (68m). Rundę rozegrano z 14. belki startowej bez użycia przeliczników punktowych za wiatr i długość rozbiegu.

W finałowej serii Clair skoczyła pół metra bliżej jednak spokojnie z przewagą 10,6 punktu sięgnęła po zwycięstwo w zawodach. Druga była Japonka Yuka Seto (69m) a trzecia Francuzka Josephine Pagnier (67m). Zawodniczki swoje skoki oddały z 15. belki startowej bez użycia przeliczników punktowych za wiatr i długość

Kolejne zawody zaliczane do FIS Cupu rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę w Einsiedeln (HS117). 

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać