FIS Cup Mężczyzn w Lahti: Ponowne zwycięstwo Fusseneggera, Habdas trzeci!

przez Martyna Okrzesik

Za nami niedzielny konkurs rangi FIS Cup. Tym razem zawodnicy mieli okazję startować w fińskim Lahti na skoczni Salpausselka (HS-100).

Salpausselka (HS-100) , Lahti

O godzinie 8:00 odbyła się seria próbna, w której najlepszy okazał się Niemiec Felix Hoffmann (93,5m). Reprezentant Polski Jan Habdas (90,5m) ex aequo z Austriakiem Jannim Reisenauerem (90m) zajęli trzecią pozycję.

O godzinie 9:00 rozpoczął się konkurs. Na półmetku rywalizacji prowadził Austriak Andre Fussengger, który poszybował na 101 metr. 0,7 punktu za Austriakiem znalazł się Austriak Francisco Moerth (97,5m), a 0,9 punktu do zwycięstwa tracił Niemiec Felix Hoffmann (98,5m). Tuż za podium znalazła się dwójka reprezentantów Polski – czwarty Jan Habdas (94m) i piąty Adam Niżnik (96m).

Pierwsza runda startowa rozegrana została z 16. i 15. platformy startowej.

Triumfatorem zawodów ponownie jak w sobotę został Austriak Andre Fussenegger (97m). Na drugą pozycję awansował reprezentant Niemiec Felix Hoffmann (96m). Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant Polski Jan Habdas, dzięki próbie na 92 metr. To już drugie podium Habdasa w zawodach FIS Cup. Adam Niżnik (86m) zakończył zawody na siódmej pozycji.

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

Martyna.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać