FIS Cup Mężczyzn w Villach: Triumf Reisenauera, dominacja Austriaków!

przez Martyna Okrzesik

Dzisiaj przenosimy się do austriackiego Villach na skocznię HS98 na kolejne zawody z cyklu FIS Cup! Po porannej rywalizacji kobiet, o której możecie przeczytać tutaj, przyszedł czas na zmagania mężczyzn. Na starcie pojawiło się 67 zawodników, w tym 10 reprezentantów Polski. Zapraszamy do lektury!

Trening

Jeśli chodzi o serię treningową to została ona rozegrana z 10. oraz 9. belki startowej. Wystartowało zaledwie 35 zawodników. Jednak najlepsi okazali się Austriacy. W rezultacie zwycięzcą treningu został Janni Reisenauer (94,5m). Natomiast za nim uplasowali się Stefan Rainer (92,5m) oraz Elias Medwed (91,5m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został najlepszy z biało-czerwonych – Jan Habdas, po skoku na 91 metr.

W pierwszej dzesiątce mogliśmy zobaczyć również ósmego Tomasza Pilcha (91m) oraz dziesiątego Marcina Wróbla (87,5m), a tuż za nim uplasował się Tymoteusz Amilkiewicz (89,5m). Kolejno od czternastego do osiemnastego miejsca zajęli Szymon Zapotoczny (86m), Jarosław Krzak (86m), Arkadiusz Jojko (84m), Adam Niżnik (83,5m) oraz Szymon Jojko (81,5m). Oprócz tego dwudzieste pierwsze miejsce zajął Klemens Joniak (77m).

Seria próbna

W serii próbnej ponownie na czele znaleźli się Austriacy. Pierwsza lokata należała do Janniego Reisenauera (98,5m). O 3,4 punktu za nim uplasował się Elias Medwed (97m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Marco Woergoettera (96m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to najlepszym z nich był ósmy Jan Habdas (94m). Jedenastą lokatę zajął Tomasz Pilch (93m), a dwudziestą trzecią Szymon Zapotoczny (89m). Natomiast Marcin Wróbel (87,5m) był dwudziesty siódmy, a trzydziesty pierwszy Arkadiusz Jojko (87m). Tymoteusz Amilkiewicz (83m) zajął czterdziestą lokatę, a za nim uplasował się Klemens Joniak (82,5m). Sklasyfikowany na czterdziestej szóstej pozycji został Szymon Jojko (82m), a dwa miejsca niżej był Jarosław Krzak (83m). Oprócz tego Adam Niżnik zajmował 51. lokatę.

Serię próbną rozegrano z 9. belki startowej.

Konkurs

W rezultacie Austriacy dominowali również w serii konkursowej. Po raz kolejny najlepszym z nich okazał się Janni Reisenauer (95m). Ze stratą 7 punktów do lidera na drugim miejscu znalazł się Stefan Rainer (92,5m), a trzeci był Marco Woergoetter (93m). Ex aequo na czwartej pozycji uplasowali się Peter Resinger (94m) oraz Clemens Leitner (93,5m). Szóstą lokatę zajął Maximilian Steiner (91m).

Natomiast tym razem najlepiej z Polaków zaprezentował się jedenasty Tomasz Pilch, po skoku na 90,5 metra. Oprócz tego dziewiętnastą pozycję wywalczył Jarosław Krzak (88,5m). W efekcie awans do serii finałowej wywalczyli także dwudziesty ósmy Jan Habdas (86,5m), dwudziesty dziewiąty Szymon Jojko (85,5m) oraz trzydziesty Arkadiusz Jojko (84,5m).

Próba awansu nie powiodła się czterdziestemu Tymoteuszowi Amilkiewiczowi (82m), czterdziestemu pierwszemu Marcinowi Wróblowi (83m), czterdziestemu trzeciemu Klemensowi Joniakowi (80m), czterdziestemu szóstemu Adamowi Niżnikowi (81,5m) oraz czterdziestemu ósmemu Szymonowi Zapotocznemu (80,5m).

Pierwszą serię rozegrano z 8. belki startowej. Natomiast zdyskwalifikowany został Rosjanin Dmitrii Zykov.

Ostatecznie Austriacy zdominowali również serię finałową. Triumfatorem zawodów został Janni Reisenauer (95,5m) i o 3,8 punktu zwyciężył nad Stefanem Rainerem (95,5m). Na najniższym stopniu podium znalazl się Marco Woergoetter (93,5m). Tuż za czołową trójką uplasował się Clemes Leitner (93,5m), a za nim Maximilian Steiner (94,5m).

Jeśli chodzi o biało-czerwonych to najwyżej sklasyfikowanym z nich został piętnasty Tomasz Pilch (89,5m). Natomiast awans o 11 pozycji zaliczył siedemnasty Jan Habdas (91,5m). Dwudziestą czwartą lokatę zajął Jarosław Krzak (85m), a dwa ostatnie miejsca należały kolejno do Arkadiusza (87,5m) i Szymona Jojko (84m)

Serię finałową rozegrano z 9. belki startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać