FC Kobiet w Ljubnie: Wygrana Niki Kriznar. Dominacja Słowenek.

przez Vivienne Stycz

Tym razem zawody rangi FIS CUP Kobiet zawitały w Słoweńskim Lubno. Zawody odbyły się na skoczki normalnej (HS94). Jeśli jesteście ciekawi, która z pan pokazała się najlepiej zapraszamy do czytania!

Logarska dolina (HS94)

Oficjalny trening rozpoczęliśmy o godzinie 9:00. Najlepiej w nim zaprezentowała się dobrze wszystkim znana z pucharu świta Słowenka Nika Kriznar.

Parę chwil po treningu mogliśmy oglądać serię próbna, w której wzięło udział tylko 28 zawodniczek, ponieważ wiece nie stawiło się na starcie. I tym razem najlepsza okazała się Nika Kriznar, która skoczyła 88m, tuż za nią znalazły się jej dwie rodaczki Katra Komar i Spela Rogelj, skacząc następująco 85 i 83,5 m.

Dokładnie o godzinie 10:30 rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa, na stracie już pojawiły się 44 zawodniczki. Pierwsza seria konkursowa obywała się z 18 belki, która utrzymywała się całe zawody. Po pierwszej serii konkursowej prowadziła Jerneja Brecl (Słowenia), oddała skok na 86,5 m.

Kilka minut później mogliśmy już oglądać serię finałową, którą przeprowadzono z 18 i 17 belki startowej. Najlepsza okazała się Nika Kriznar, która wygrała zawody, oddając najdłuższy skok dzisiejszych zawodów 94,5 m, tuż za nią na podium znalazły się Spela Rogelj (88,5 m) i Jerneja Brecl (85 m).

W następne zawody FIS CUP Pań odbędą się od 18 września w Villach w Austrii, już z tego miejsca chcemy was serdecznie zaprosić do śledzenia tych zawodów.

Vivienne

Źródło grafiki: http://www.skisprungschanzen.com/

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać