FC Pań w Einsiedeln: Wygrana Siny Arnet

przez Vivienne Stycz

Czas na podsuwanie pierwszego dnia zawodów FIS Cup Pań w szwajcarskim Einsiedeln. Skoczkinie rywalizowały na skoczni Schanzen Einsiedeln (HS117). Jeśli jesteście ciekawi wyników zawodów serdecznie zapraszamy do czytania!

Schanzen Einsiedeln (HS-117)

Trening rozpoczęliśmy o godzinie 16:00. Na starcie stawiły się 22 zawodniczki. Najlepsza okazała się Szwajcarka Sina Arnet skacząca 101 m, dużo za nią znalazła się Michelle Goebel (Niemcy) i Julia Muehlbacher (Austria).

Kilka minut po treningu rozpoczęliśmy serie próbną. Tym razem jednak mogliśmy oglądać tylko 20 zawodniczek, ponieważ Szwajcarki Rea Kindlimann i Sina Arnet nie wzięły w niej udziału. Najlepiej pokazała się Niemka Michelle Goebel, która oddała bardzo dobry skok 104,5m. Za nią znalazły się Julia Muehlbacher (Austria) i Emely Torazza (Szwajcaria), skacząc następująco 98,5 i 101,5 m.

Równo o godzinie 17:00 rozpoczął się konkurs. Nie zobaczyliśmy w niej Asi Marcato (Włochy), która została zdyskwalifikowana. Po pierwszej serii konkursowej prowadziła Julia Muehlbacher (Austria), skacząc 103,5 m. Chwilę po pierwszej serii konkursowej rozpoczęliśmy serie finałową. Konkurs w całości został przeprowadzony z 22 belki startowej. Ostatecznie zawody wygrała Szwajcarka Sina Arnet, oddając bardzo dobry skok na 104,5 m na drugim miejscu uplasowała się Julia Muehlbacher (Austria), skacząc 96m, a podium uzupełniła Josephin Laue (Niemcy), oddając skok na 101 m.

Na kolejne zawody Pań zapraszamy jutro od godziny 15:00.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać