IO w Pekinie: Treningi dla Fettnera, Graneruda i Klimova!

przez Martyna Okrzesik

Po trzech seriach treningowych pań, przyszedł czas na olimpijskie treningi mężczyzn. Pierwsze konkursy odbędą się na obiekcie Snow Ruyi National Ski Jumping Centre  na skoczniu o punkcie HS-106. Na liście startowej widniało 65 zawodników.

Pierwszy trening

Najlepszy w pierwszym treningu okazał się reprezentant Austrii Manuel Fettner po próbie na 101 metrów. Natomiast o 1,7 punktu za nim znalazł się Kamil Stoch, który poszybował na 102,5 metra, co stało się nieoficjalnym rekordem skoczni. Oprócz tego trzeci wynik uzyskał Słoweniec Cene Prevc (99,5m). Tuż za czołową trójką znalazł się Austriak Stefan Kraft (102m) oraz piąty Timi Zajc (98m).

W efekcie tylko czterem zawodnikom udało się przekroczyć odległość 100m. Oprócz Fettnera, Stocha i Krafta zawodnikiem, któremu powiodła się ta próba był Rosjanin Danil Sadreev (100m).

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Piotr Żyła (99,5m) uplasował się w pierwszej dziesiątce na siódmej pozycji. Dwudziestą szóstą lokatę zajął Stefan Hula (93,5m), a trzydziesty czwarty był Dawid Kubacki (92m). Natomiast Paweł Wąsek po skoku na 80,5 metra sklasyfikowany został na pięćdziesiątym pierwszym miejscu.

Pierwsza seria treningowa odbyła się w całości z 5. platformy startowej. Nie wystartowali: Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Niko Kytosaho, Vitaliy Kalinichenko, Viktor Polasek, Cestmir Kozisek, Radek Rydl oraz Yevhen Marusiak.

Drugi trening

W rezultacie zwycięzcą drugiego treningu okazał się Norweg Halvor Egner Granerud (103,5m). Tuż za nim znalazł się autor najdłuższego skoku Austriak Daniel Huber (106m). Trzecią lokatę objął reprezentant Norwegii Robert Johansson (101m). Tuż za czołową trójką uplasował się Austriak Stefan Kraft (98,5m) przed piątym Japończykiem Ryoyu Kobayashim (100m).

Natomiast najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który po skoku na 101,5 metra skasyfikowany został na dziewiątej pozycji. Oprócz tego w drugiej dziesiątce znaleźli się dwunasty Dawid Kubacki (101,5m) oraz piętnasty Kamil Stoch (100m). Stefan Hula (97m) zajął dwudzieste ósme miejsce, a Paweł Wąsek (95m) był trzydziesty piąty.

Drugi trening przeprowadzono z belki numer 6. i 5. Ponownie nie wystartowali: Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Niko Kytosaho, Vitaliy Kalinichenko, Viktor Polasek, Cestmir Kozisek, Radek Rydl oraz Yevhen Marusiak.

Trzeci trening

Triumfatorem trzeciego treningu został Evgeniy Klimov po skoku na 101,5m. Rosjanin zwyciężył z przewagą 7,1 punktu nad Halvorem Egnerem Granerudem (104,5m). Trzecią pozycją uzyskał Słoweniec Peter Prevc (102m), a za nim uplasował się jego kolega z drużyny Lovro Kos (101m). Piąte miejsce należało do Czecha Romana Koudelki (99m).

Dawid Kubacki (98,5m) jako najlepszy z reprezentantów Polski zajął szóstą pozycję. Natomiast Kamil Stoch po skoku na 100 metrów uzyskał jedenastą lokatę. W drugiej dziesiątce znaleźli się również siedemnasty Stefan Hula (95m) przed osiemnastym Piotrem Żyłą, który uzyskał taką samą odległość. Paweł Wąsek (87,5m) sklasyfikowany został na 40 miejscu.

Trzeci trening rozegrano z 5. oraz 7. belki. Nie wystartowali: Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Niko Kytosaho, Vitaliy Kalinichenko, Viktor Polasek, Cestmir Kozisek, Radek Rydl oraz Yevhen Marusiak oraz Simon Ammann.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter, Instagram i Facebook.

Źródło informacji & grafiki: własne; Michał Chmielewski

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać