Kontuzjowany Naoki Nakamura kończy sezon!

przez Szymon Kołtun

W poniedziałek smutną informację przekazał Naoki Nakamura. Okazuje się, iż dla Japończyka to najprawdopodobniej koniec sezonu 2023/2024. Zawodnik z Rumoi zmaga się z poważną kontuzją pleców.

Naoki Nakamura, fot. Neja Tamshe

Kontuzja Naokiego Nakamury

Problemy u 27-letniego skoczka mógł zwiastować brak startu w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Sapporo, kiedy na liście startowej zastąpił go Tomofumi Naito. W poniedziałek Nakamura zawiadomił swoich fanów o postawionej mu diagnozie. ,,Dzisiejsze badanie wykazało ból mięśniowo-powięziowy w dolnej części pleców spowodowany przepukliną, więc ten sezon dobiegł końca” – napisał skoczek na swoim profilu na Instagramie. Jednocześnie Nakamura wyraża cień nadziei na to, że jeśli leczenie będzie przebiegać szybko, to uda mu się jeszcze wystartować w końcówce sezonu.

Przypomnijmy, że obecna kampania była nieudana dla reprezentanta Japonii. Pomimo regularnych startów, aż do początku lutego na koncie Nakamury próżno było szukać zdobyczy punktowej w Pucharze Świata. Wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po przyjeździe do Willingen. Na Mühlenkopfschanze Japończyk zajął 27. i 30. miejsce, a tydzień później w Lake Placid jeszcze poprawił te rezultaty (2x 26.). Dobra seria dobiegła końca podczas sobotnich zawodów w Sapporo, które ukończył na 44. pozycji. W klasyfikacji generalnej plasuje się aktualnie na 51. lokacie z dorobkiem 15 punktów. Dla porównania poprzedni sezon ukończył na 24. miejscu, po drodze stając na podium w Ruce (3.).

Podczas głównej imprezy tej zimy, a zatem Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Bad Mitterndorf Naoki Nakamura indywidualnie wywalczył 34. pozycję, zaś w konkursie drużynowym podopieczni Kento Sakuyamy zajęli 5. miejsce.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: Instagram/@naokinakamura0919