LGP w Klingenthal: Kolejna wygrana Ryoyu. Granerud zwycięzcą LGP!

przez Vivienne Stycz

Po wczorajszych kwalifikacjach przyszedł czas na ostatni w tym roku konkurs Letniego Grand Prix. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie, a na pewno dowiecie się kto wygrał dzisiejsze zawody, jak poradzili sobie nasi reprezentanci i kto tryumfował w całym cyklu LGP.

Sparkasse Vogtland Area (HS-140)

Konkurs poprzedziła seria próbna w niej najlepszy okazał się Japończyk Yukiya Sato (137 m), najlepszy z Polaków Piotr Żyła (133 m) zajmował 4 lokatę, oprócz Piotra także trójka naszych zawodników znalazło się w najlepszej dziesiątce.

Konkurs rozpoczęliśmy o godzinie 14:15. Skoczkowie oddawali swoje skoki z 16 belki startowej. Niestety dyskwalifikacje dotknęła Austriackiego skoczka Mika Schwanna, Niemiec Markus Einsenbichler nie pojawił się na starcie, a Austriak Philipp Aschenwald nie został dopuszczony do skoku. Na półmetku zawodów prowadził wszystkim dobrze znany Ryoyu Kobayashi (138 m). Najlepszy z Polaków 7 był Dawid Kubacki (131 m).

Chwile po pierwszej serii rozpoczęliśmy serię finałową, wygranej nie dał sobie odebrać Japończyk Ryoyu Kobayashi (140 m), drugi był Halvor Egner Granerud (140 m), który wygrał cały cykl Letniego Grand Prix i zapisuje się w historii skoków jako pierwszy Norweg, który zapisuje na swym koncie tryumf w sezonie letnim. Podium uzupełnił kolejny Norweg Johann Andre Forfang (135 m). Najlepszy z Polków Dawid Kubacki (132 m), ostatecznie zakończył zawody na 4. miejscu.