LGP w Klingenthal: zwycięstwo Niki Križnar!

przez Stylowo z Telemarkiem

Rozpoczynamy ostatni weekend zmagań w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. W zaplanowanych kwalifikacjach kobiet do finałowych zawodów na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal zwyciężyła Słowenka Nika Križnar, skacząc 128,5 metra.

Vogtland Arena, Klingenthal » Skocznie Narciarskie Archiwum »  skisprungschanzen.com

Do kwalifikacji kobiet na Vogtland Arenie zgłoszonych zostało 61 skoczkiń z piętnastu państw.

Piątkowe kwalifikacje w Klingenthal zakończyły się wygraną Niki Kriznar. Reprezentantka Słowenii oddała skok na odległość 128,5 metra, pokonując tym samym Maritę Kramer (124 m) oraz Ursę Bogataj (123,5 m). Tuż za czołową trójką uplasowały się Sara Takanashi (121,5 m), Yuka Seto (125,5 m) oraz Silje Opseth (118 m) ex aequo z Jerneją Brecl (123,5 m).

Kinga Rajda wylądowała na 115 metrze i zakończyła kwalifikacje na osiemnastym miejscu. Dwudziesta czwarta była Nicole Konderla z wynikiem 111 metrów.

Kwalifikacje rozegrano z 25. i 24. belki startowej.

Początek sobotniego konkursu pań w Klingenthal wyznaczono na 11:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

 W klasyfikacji generalnej kobiet pewna zwycięstwa jest już Ursa Bogataj (520 pkt.). Za plecami Słowenki toczy się jednak walka o pozostałe miejsca na podium. Obecnie drugą pozycję zajmuje Japonka Sara Takanashi (260 pkt.), a trzecia jest Norweżka Silje Opseth (236 pkt.).

źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać