LGP w Rasnovie: Podium Wąska!

przez Vivienne Stycz

Po przerwie wracamy do Rasnova, po debiutanckim konkursie duetów, o którym pisałyśmy tutaj, przyszedł czas na rywalizację indywidualną. Zapraszamy serdecznie do krótkiego podsumowania dzisiejszego konkursu LGP, a na pewno dowiecie się, jak prezentowało się podium oraz które miejsca zajęli nasi reprezentanci.

Pierwsza seria

Pierwszą serię konkursową rozpoczęliśmy o godzinie 15:00, na starcie pojawiło się 34 zawodników w tym dwójka Polaków.

Dość niespodziewanie pierwsze miejsce w tej serii wywalczył Bułgar Vladimir Zografski, który oddał najdłuższy skok (100 m). Tuż za nim uplasował się Japończyk Ren Nikaido (93,5 m), trzecią pozycję wywalczył Austriak Daniel Huber (97 m). Paweł Wąsek (96 m) po pierwszej serii znajdował się na 7. miejscu, a Stefan Hula (97,5 m) był 9.

Seria finałowa

Po króciutkiej przerwie powróciliśmy na skocznię, aby rozegrać serię finałową. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął drugi po pierwszej serii Japończyk Ren Nikaido (96 m). Powody do radości na pewno również miał Paweł Wąsek (99,5), któremu udało się wywalczyć pierwsze w karierze indywidualne podium. Trójkę uzupełnił Bułgar Vladimir Zografski (91 m).

Stefan Hula zawody ostatecznie zakończył na 6. miejscu.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.