LGP w Rasnovie: Treningi dla Bogataj i Pinkelnig

przez Martyna Okrzesik

Po dłuższej przerwie ponownie rozegrane zostały zawody Letniego Grand Prix. Tym razem zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w Rasnovie w Rumunii na obiekcie Trambulina Valea Cărbunării (HS97). Zmagania rozpoczęto od treningów i kobiet. Na liście startowej widniały 34 nazwiska.

Rasnov
Trambulina Valea Cărbunării (HS97)

Pierwszy trening

W rezultacie pierwszy z zaplanowanych treningów zdominowały reprezentantki Słowenii. Ostatecznie zwyciężyła tegoroczna złota mistrzyni olimpijska Ursa Bogataj, po fenomenalnym skoku na 96,5 metra. Bogataj startowała z 24. platformy startowej. W efekcie wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny – Nikę Kriznar (89,5m) o aż 14,6 punktu. Natomiast trzeci wynik uzyskała młoda Nika Prevc (86,5m). Obie Słowenki wystartowały z 27. belki startowej. Tuż za Słowenkami uplasowała się Norweżka Thea Minyan Bjoerseth (82m) ze stratą 2,2 punktu do Prevc. Piąty wynik uzyskała Austriaczka Hannah Wiegele (83m).

W efekcie pierwszy trening rozegrano z 27. oraz 25. platformy startowej. Na prośbę trenera, Ursa Bogataj startowała z 24. belki.

Drugi trening

Podczas drugiej serii treningowej Ursa Bogataj ponownie nie miała sobie równych. Zawodniczka ponownie wystartowała ze znacznie obniżonego rozbiegu (22 belka) i poszybowała na 97,5 metra. Natomiast o 13,2 punktu za nią sklasyfikowano Nikę Kriznar (93,5m). Thea Minyan Bjoerseth (97m) uzyskała trzeci wynik i jako jedyna startowała z belki numer 27. W czołówce znalazły się także Austriaczka Eva Pinkelnig (90,5m) oraz Słowenka Nika Prevc (87m).

W efekcie reszta zawodniczek startowała z 26. platformy startowej.

Trzeci trening

Zwyciężczynią trzeciego treningu została Austriaczka Eva Pinkelnig, po udanej próbie na 96 metr. Drugi rezultat należał do Słowenki Niki Kriznar (85,5m), a ex aequo na trzeciej pozycji uplasowały się reprezentantka Austrii Julia Muehlbacher (86m) oraz Norweżka Thea Minyan Bjoerseth (87,5m). Natomiast na piątej pozycji sklasyfikowano Słowenkę Maję Vtic (86,5m). Ursa Bogataj zrezygnowała ze startu w trzeciej serii treningowej.

Trzeci trening rozegrano w całości z 23. platformy startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne
źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać