Podsumowanie weekendu z Letnim Grand Prix w Szczuczyńsku

przez Stylowo z Telemarkiem

Halvor Egner Granerud w niedzielnym konkursie na normalnej skoczni w Szczuczyńsku odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix.

National Ski Center, Shchuchinsk » Skocznie Narciarskie Archiwum »  skisprungschanzen.com

Pierwszy konkurs wyglądał następująco. Po piewszej serii na prowadzenie wysunął się Halvor Egner Granerud skacząc 96 metrów. Tuż za nim uplasował się Marius Lindvik (97m), który tracił 2,7 punktu do prowadzącego Norwega. Trzecie miejsce zajmował Władimir Zografski (94m), który jako pierwszy w historii Bułgar zajął miejsce na podium w LGP. Pierwszą serię konkursową rozegrano z 12. i 13. belki startowej.

W finałowej rundzie Norweg potwierdził swoją dominację skokiem na 94 metr i wyprzedzając o 9,4 punktu Mariusa Lindvika (89m). Trzecie miejsce utrzymał Władimir Zografski (89,5m). Drugą rundę zawodów również przeprowadzono z 12. i 13. belki startowej.

O 10.00 rozpoczął się drugi konkurs. Ponownie po pierwszej rundzie prowadził Halvor Egner Granerud dzięki próbie na odległość 93,5 metra. Drugie miejsce zajmował Danil Sadreev, który ustanowił nowy oficjalny rekord skoczni 99,5 metra. Trzeci był Marius Lindvik (95m). Zawodnicy oddali swoje skoki z 8. platformy startowej.

W drugiej serii Norweg poszybował na odległość 87,5 metra zapewniając sobie triumf w konkursie. Jego rodak Robert Johansson dzięki skokowi na 92 metr przesunął się z 5. miejsca po pierwszej serii na drugą pozycję. Trzecią lokatę ex aequo zajęli Marius Lindvik i Danil Sadreev skacząc 87 metrów.

Na starcie w Szczuczyńsku nie pojawiły się ekipy z Polski i Niemiec. Halvor Egner Granerud wyjeżdża z Kazachstanu jako nowy lider LGP mając na koncie 200 punktów.

źródło grafiki: Skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać