Za nami druga edycja zawodów Lotos Cup!

Za nami druga edycja letniego cyklu zawodów Lotos Cup 2021. Zawody miały miejsce w Szczyrku na kompleksie skoczni narciarskich „Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków.

Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków

Piątkowe zmagania rozpoczęto od rywalizacji na skoczni HS-104. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: Junior Młodszy, Kobiety, Junior, Senior.

Wśród Juniorów Młodszych najlepszy okazał się Marcin Wróbel z AZS Zakopane, który skoczył 103 oraz 95 metrów. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został reprezentant Czech z TJ Dukla Liberec Radim Sudek (92,5m i 97m). Trzecie miejsce zajął Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane) skacząc kolejno 98 i 88 metrów.

Radim Sudek, Marcin Wróbel, Tymoteusz Amilkiewicz

Wśród Kobiet triumfowała Nicole Konderla (94,5m i 93,5m) z KS AZS AWF Katowice, za nią znalazła się członkini tego samego klubu – Kinga Rajda (90m i 91m). Trzecie miejsce należało do Kamili Karpiel (84m i 88,5m) z AZS Zakopane.

Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamila Karpiel

W kategorii Junior zwycięzcą został zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Arkadiusz Jojko (98,5m i 99,5m). Drugą lokatę wywalczył Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra (97m i 100,5m). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Miłosza Krzempka (93,5m i 92m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Triumfatorem w kategorii Senior został Krzysztof Leja (AZS Zakopane) skacząc 96,5 oraz 101,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik z tego samego klubu – Stanisław Ciszek (96,5m i 99,5m). Trzecią lokatę zajął reprezentant LKS Klimczok Bystra – Karol Niemczyk (96m i 97,5m).

Stanisław Ciszek, Krzysztof Leja, Karol Niemczyk

Następnie rozegrano zawody na skoczni HS-77 w trzech kategoriach: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka.

Zwycięzcą wśród Chłopców Starszych został zawodnik KS Evenement Zakopane – Michał Obtułowicz (71m i 68m). Na podium znaleźli się również zawodnicy KS Rutkowski – Mateusz Ustupski (69m i 67,5m) oraz Dawid Dzioboń (66m i 60,5m).

W kategorii Młodzik triumfował Wiktor Szozda z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oddając skoki na 73 i 69 metr. Za drugiej pozycji sklasyfikowano Kacpra Jarząbka (TS Wisła Zakopane), który dwukrotnie wylądował na 68 metrze. Podium uzupełnił Klemens Staszel (70m i 65m) z KS Evenement Zakopane).

Kacper Jarząbek, Wiktor Szozda, Klemens Staszel

Wśród Młodziczek zwyciężczynią została Amelia Polanowska (AZS Zakopane) dwukrotnie lądując na 54 metrze. Na drugiej pozycji uplasowała się zawodniczka ZKN Sokół Zagórz – Oliwia Brenkus (53,5m i 52,5m). Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Rapacz (51m i 52m) z KS Evenement Zakopane.

Sobotnie zmagania również rozpoczęto od rywalizacji na HS-104.

W kategorii Junior ponownie triumfował Marcin Wróbel z AZS Zakopane (99,5m i 101m). Drugą lokatę zajął Czech Radek Sudek z TJ Dukla Liberec po skokach na 93,5 i 94,5 metra. Na najniższym stopniu podium znalazł się Tymoteusz Amilkiewicz (92,5m i 94,5m) z AZS Zakopane.

Ponownie wśród Kobiet najlepsza okazała się Nicole Konderla (95,5m i 91,5m) z KS AZS AWF Katowice. Drugie miejsce zajęła Kinga Rajda (KS AZS AWF Katowice) po skokach na 93 i 87 metr. Na trzeciej pozycji uplasowała się Kamila Karpiel (83m i 85m) z AZS Zakopane.

Zwycięzcą w katogorii Junior został Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra oddając skoki długości 101 i 99,5 metra. Drugą pozycję zajął zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Arkadiusz Jojko (97m i 97,5m). Trzecie miejsce należało do reprezentanta LKS Olimpia Goleszów – Roberta Rysia (95m i 84m).

Arkadiusz Jojko, Jan Habdas, Robert Ryś

Wśród Seniorów najlepszy wynik otrzymał Szymon Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skacząc kolejno 97,5 i 99,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Leja z AZS Zakopane po skokach na 98 i 95,5m. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Stanisława Ciszka (94,5m i 96m) z AZS Zakopane.

Krzysztof Leja, Szymon Jojko, Stanisław Ciszek

Następnie przyszedł czas na rywalizację na HS-77.

Zwycięzcą wśród Chłopców Starszych został Michał Obtułowicz (74,5m i 69,5m) z KS Evenement Zakopane. Na kolejnych dwóch miejscach znaleźli się Mateusz Ustupski (65,5m i 74m) oraz Dawid Dzioboń (63 i 72,5m) z KS Rutkowski.

Mateusz Ustupski, Michał Obtułowicz, Dawid Dzioboń

Triumfatorem w kategorii Młodzik był zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Wiktor Szozda (70,5m i 74m). Na drugiej pozycji znalazł się Klemens Staszel (70,5m i 73,5m) z KS Evenement Zakopane. Trzecią lokatę zajął reprezentant Czech z TJ Dukla Frenstat – Daniel Skarka, który dwukrotnie skoczył 69 metrów.

Rywalizację w kategorii Młodziczka zwyciężyła Amelia Polanowska (AZS Zakopane) skacząc 54,5 oraz 55 metrów. Drugą lokatę zajęła zawodniczka KS Evenement Zakopane – Zuzanna Rapacz (53m i 55m). Na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Brenkus (53,5 i 55m) z ZKN Sokół Zagórz.

Trzecia edycja zawodów Lotos Cup odbędzie się już 10 września w Zakopanem.

Martyna

źródło informacji: własne, źródła grafiki: Martyna Okrzesik, Instagram/@lotoscup