Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w Szczyrku: Konderla i Wąsek z triumfami!

przez Zuzanna Karwacka

We wtorkowy poranek na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku odbyły się konkursy mężczyzn oraz kobiet. Wśród Pań pewne zwycięstwo odniosła Nicole Konderla. Natomiast najlepszym skoczkiem okazał się bez większego zaskoczenia Paweł Wąsek. Jak prezentowały się składy całej czołówki w tych zmaganiach? Zapraszamy do relacji z Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku!

Kompleks skoczni ,,Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków, fot. Martyna Okrzesik

Panie

od lewej: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Tamara Mesikova, fot. Martyna Okrzesik

Jako pierwsze na skoczni normalnej o rozmiarze 104 metrów zaprezentowały się kobiety. Na starcie pojawiło się łącznie 15 skoczkiń. Ruszały one z 13. oraz 14. belki.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazła się Anna Twardosz, która za swój skok na 83 metrów odnotowała 7.5 punktu przewagi nad drugą Joanną Kil (79 m). Podium uzupełniała wówczas Nicole Konderla, która do rodaczki traciła zaledwie 0.1 oczka. Czwarte miejsce należało do Natalii Słowik (78.5 m). Czołową piątkę zamykała zaś Słowaczka Tamara Mesikova (78 m).

Ostatecznie triumf świętować mogła Nicole Konderla. W drugiej serii Polka zaprezentowała próbę na odległość 88.5 m. Tym samym pokonała Annę Twardosz z wynikiem 79 metrów. Wywalczeniem brązu pochwalić mogła się natomiast Tamara Mesikova (83 m).

Wyświetlanie IMG_20230725_130437796.jpg

Panowie

od lewej: Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Maciej Kot, fot. Martyna Okrzesik

Frekwencja wśród skoczków była większa, bowiem wystartowało ich 38. Podczas całego konkursu belka kursowała między pięcioma poziomami od 6 do 10.

Na półmetku Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku liderem okazał się Maciej Kot. Uzyskał on wszakże 105.5 metra. Srebrną lokatę okupował wówczas Paweł Wąsek (105 m). Ostatnia pozycja w najlepszej trójce należała się zaś Klemensowi Murańce (103 m). Warto zaznaczyć, że najdłuższy skok tej części, jak i całych zmagań mężczyzn oddał Marcin Wróbel (106.5 m). Pozwoliło mu to na znalezienie się tuż za podium w połowie rywalizacji.

Koniec końców zwycięstwo przypadło Pawłowi Wąskowi, który w finale lądował na 102 metrze. Za jego plecami uplasował się Klemens Murańka (102.5 m). Maciej Kot w rezultacie skoku na 99 metrów musiał zadowolić się brązem wtorkowych zawodów. W czołowej piątce odnaleźli się także: Marcin Wróbel (102.5 m) oraz Adam Niżnik (102, 99 m).

Marcin Wróbel otrzymał także statuetkę w efekcie uzyskania najlepszej odległości dnia.

Marcin Wróbel, fot. Martyna Okrzesik

Na koniec pragniemy Was zaprosić do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych: Instagram, Facebook oraz Twitter.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać