Milesi, Pagnier oraz Liardon zwycięzcami w Autrans

przez Zofia Hunkiewicz

W sobotę (22 lipca 2023) odbyły się kolejne zawody z cyklu Summer Tour. Zawodnicy odbijali się z belki Tremplin au Claret (HS-64) w Autrans. Tym razem utworzone zostały trzy kategorie – dla mężczyzn, kobiet, a także U17 mężczyzn. Triumfatorami zostali Enzo Milesi, Josephine Pagnier oraz Marceau Liardon.

Tremplin au Claret – Autrans, fot. Artur Bała

Mężczyźni

Na starcie pojawiło się dwudziestu trzech zawodników. W skład listy wchodzili zarówno skoczkowie narciarscy, jak i kombinatorzy norwescy. Ostatecznie zwyciężył Enzo Milesi, który lądował na 57 oraz 60 metrze. Podium dopełnili kombinatorzy – Marco Heinis (58; 58 m) oraz Laurent Muhlethaler (57,5; 57,5 m). Czwartą pozycję zajął Julien Gay (56,5; 58 m), natomiast piątą Alessandro Batby (56,5 m; 57 m).

wyniki mężczyzn
od lewej Marco Heinis, Enzo Milesi, Laurent Muhlethaler, fot: FFS

Kobiety

Kategoria pań była nieco mniej liczna, bowiem wzieło w niej udział zaledwie szesnaście zawodniczek. W tym przypadku skoczkowie również mieszały się z kombinatorkami norweskimi. Josephine Pagnier nie miała sobie równych (55; 56,5 m). Francuzka zwyciężyła z ponad 43 punktową przewagą nad drugą Emmą Chervet (49,5; 53 m). Podium dopełniła Marion Droz Vincent (50,5; 53 m). Warto wspomnieć, iż kilka dni wcześniej, zawodniczka startowała w kategorii U17, zajmując wówczas piątą pozycje. Następnie plasowały się Anaelle Paris (51; 53 m) oraz Romane Baud (50,5; 51,5 m).

wyniki kobiet
od lewej Emma Chervet, Josephine Pagnier, Marion Dioz Vincent, fot: FFS

U17 – mężczyźni

W miniony czwartek odbyły się zawody w kategorii U17, jednak w sobotę ponownie wystartowała owa kategoria. Dodatkowo ciekawostką jest to, iż podium nie uległo zmianie względem poprzednich zmagań. Zawody ponownie zwyciężył Marceau Liardon. Francuz skoczył 61 oraz 60 metrów. Sebastien Woodbridge (58; 59,5 m) zajął drugie miejsce, natomiast Abel Clevy trzecią (56,5 m; 56 m). Następne lokaty uzyskali Simon Pagnier (54,5; 56 m) oraz Nathan Lecourt (55; 54 m).