Mistrzostwa Czech: Tytuły dla Koudelki, Skarki, Hrdiny i Urlichovej!

21 marca na skoczni Čerťák (HS100) w Harrachovie rozegrane zostały mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. Zmagania zostały przeprowadzone w czterech kategoriach. Ostatecznie wśród mężczyzn triumfował Roman Koudelka, zaś u kobiet najlepsza okazała się Klara Ulrichova. Zwycięstwo wśród juniorów wywalczył Daniel Skarka, natomiast w kategorii Dorostenci złoto powędrowało do Jachyma Hrdiny.

Daniel Skarka, fot. Martyna Okrzesik

Muži

W tej kategorii wystartowało 7. zawodników. Ostatecznie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Roman Koudelka, który poszybował na 91.5 oraz 94.5 metra. W rezultacie na drugiej pozycji uplasował się Radek Rydl (94.5 & 89 m). Natomiast trzecie miejsce wywalczył 18-letni kombinator norweski, a także dwukroty złoty medalista tegorocznych mistrzostw Czech w kombinacji norweskiej – Jiri Konvalinka, dzięki skokom na 89 oraz 90.5 metra. Tuż za podium, o zaledwie 0.5 punktu, sklasyfikowany został Benedikt Holub (90 & 90.5 m). Piąty wynik uzyskał Krystof Hauser (79.5 & 83.5 m), wyprzedzając Lukasa Kohlbergera (71 & 77.5 m) oraz Zdenka Sourca (48 & 52 m).

Radek Rydl, fot. Zosia Hunkiewicz

Junioři

W kategorii juniorów udział wzięło 22. zawodników, w tym kombinatorzy norwescy. Pewnym triumfatorem rywalizacji został Daniel Skarka z Dukli Frenstat. Sarka w pierwszej serii poszybował na odległość 96.5 metra, co tego dnia było najdłuższą odległością w Harrachovie. Natomiast w drugiej serii Czech wylądował pięć metrów bliżej. W rezultacie na drugiej pozycji uplasował się Jachym Hrdina z rocznika 2007, który oddał skoki na 94 oraz 90.5 metra. Brązowy medal zawisł na szyi kombinatora norweskiego – Lukasa Dolezala (90.5 & 93.5 m) z Dukli Liberec. Zaledwie punktu do miejsca na podium zabrakło Davidowi Ryglowi, który oddał próby na 91.5 oraz 92 metry. Piąty wynik uzyskał Petr Vaverka (95.5 & 89 m), który po pierwszej serii zajmował drugą pozycję.

W efekcie na szóstej pozycji sklasyfikowany został Vojta Stolarz (83.5 & 86 m), a tuż za nim uplasował się kombinator norweski Radim Sudek (85 & 83 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się także – Filip Krenek (84.5 & 82 m), Jiri Cerny (85 & 81 m) oraz Josef Buchar (79.5 & 85 m).

Filip Krenek, Benedikt Holub, Daniel Skarka, Matej Horak, Stepan Kysel, Petr Vaverka

22. Jakub Susta – 55.5 & 54.5 m

Warto wspomnieć, że gdyby połączyć kategorię junior z kategorią mężczyzn, to tytuł mistrza Czech powędrowałby do Daniela Skarki, który wyprzedziłby Romana Koudelkę oraz Jachyma Hrdinę.

Ženy

W krajowym czempionacie wystartowały zaledwie dwie zawodniczki. Tytuł mistrzyni powędrował do Klary Ulrichovej (93.5 & 93.5 m), natomiast srebrny medal zdobyła Karolina Indrackova (88 & 89 m).

Dorostenci

W tej kategorii wystartowało 10 zawodników z roczników 2007-2009. Ostatecznie triumfatorem został Jachym Hrdina (94 & 90.5 m). Natomiast na drugiej pozycji uplasował się Vojta Stolarz (83.5 & 86 m), a trzeci był Jiri Cerny (85 & 81 m). W czołowej piątce znaleźli się także Josef Buchar (79.5 & 85 m) oraz Stepan Janata (74 & 78.5 m).

Jachym Hrdina, fot. Zosia Hunkiewicz

Szósty wynik uzyskał Jiri Kubalak (70.5 & 68.5 m),a za nim uplasował się Marek Hradil (64 & 65 m). Czołową dziesiątkę zamknęli Jakub Hnyk (59 & 58 m), Dominik Lukes (55 & 58 m) oraz Jakub Susta (55.5 & 54.5 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, czech-ski.com