Mistrzostwa Estonii w Otepää: Kaimar Vagul z tytułem mistrza kraju!

przez Martyna Okrzesik

16-letni Kaimar Vagul zdeklasował swoich rywali podczas tegorocznych mistrzostw Estonii, rozgrywanych na obiekcie Tehvandi (HS97) w Otepää. Dla młodego Estończyka jest to pierwszy medal złotego kruszcu w krajowym czempionacie w dotychczasowej karierze.

Kaimar Vagul, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: KAIMAR VAGUL: ,,WIEM, CO MOŻE ZDZIAŁAĆ CIĘŻKA PRACA”

Kaimar Vagul mistrzem Estonii

W zmaganiach wystartowało 18 zawodników z Estonii, a także Łotwy, którzy swoje próby prezentowali z 8. poziomu najazdu. Na starcie nie pojawił się Martti Nõmme.

16-letni Vagul, pod nieobecność lidera etońskiej kadry – Arttiego Aigro – sięgnął po zwycięstwo w zawodach o tytuł mistrza Estonii w Otepää. Piąty zawodnik tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2024 w Gangwon, zaprezentował skoki na odległość 95 oraz 93.5 metra, co ostatecznie dało mu aż 31.5-punktową przewagę nad drugim – Andero Kappem. Kapp dwukrotnie oddał próbę na dystans 87 metrów, co pozwoliło mu na wyprzedzenie bardziej znanego i doświadczonego Kevina Maltseva (86 & 89.5 m), o zaledwie 0.5 punktu.

– „Oczywiście bardzo miło jest uzyskać ten tytuł w tak młodym wieku, ale bądźmy szczerzy, że najlepszego skoczka narciarskiego w Estonii dzisiaj tu nie było. Nie wiem, co by się stało, gdyby Artti wystartował. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się oddać dwa stabilne skoki. Przed przyjazdem tutaj nie skakałem przez kilka tygodni, więc nie wiedziałem, w jakiej jestem formie” – wyznał Kaimar Vagul w rozmowie z ERR.

Kaimar Vagul, fot. Martyna Okrzesik

W zmaganiach wystartował także dawno niewidziany na arenie międzynarodowej Markkus Alter (86 & 84.5 m), a także emerytowany Kaarel Nurmsalu (87.5 & 83 m), który obecnie pełni funkcję menadżera Kaimara Vagula. Najlepszą szóstkę domknął Ruubert Teder (84.5 & 79.5 m).

ZOBACZ TEŻ: KAIMAR VAGUL NADZIEJĄ ESTOŃSKICH SKOKÓW NARCIARSKICH? NURMSALU: ,,TO SZALONE STAWIAĆ WSZYSTKO NA JEDNĄ KARTĘ”

Najlepszym zawodnikiem z Łotwy okazał się Kristaps Nežborts, który zanotował dziewiąty wynik, po próbach 61 i 64 metry.

Rozegrano także konkurs kobiet, w którym wzięła udział jedna zawodniczka z Łotwy – Aelita Krasiļšcikova. Skoczkini oddała skoki na dystans 51 i 50 metrów z 18. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: kjump.no, sport.err.ee

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać