Mistrzostwa Polski Młodzików: Tytuł dla Kacpra Tomasiaka!

przez Martyna Okrzesik

22 marca na kompleksie skoczni „Skalite” w Szczyrku, na obiekcie HS75, zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików w skokach narciarskich. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy oraz zawodniczki z roczników 2007 oraz 2008. Ostatecznie tytuły wywalczyli Kacper Tomasiak oraz Karina Kozlova.

Kacper Tomasiak, fot. Martyna Okrzesik

Młodzik

Tytuł oraz złoty medal wywalczył Kacper Tomasiak. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra poszybował na odległość 76.5 oraz 74 metrów. W rezultacie drugi wynik uzyskał Słowak Hektor Kapustik, reprezentujący KS Chochołów. Kapustik oddał próby na 75 oraz 74 metr. Natomiast brązowym medalistą mistrzostw okazał się Łukasz Łukaszczyk. Zawodnik TS Wisła Zakopane lądował na odległości 69.5 oraz 70 metrów. W czołowej piątce uplasowali się także Tymoteusz Dyduch (68.5 & 69 m) z LKS Klimczok Bystra oraz Jakub Cembala (69.5 & 68.5 m) z SS-R LZS Sokół Szczyrk. W zmaganiach wystartowało 36 skoczków. Obowiązywała 10. platforma startowa, natomiast w pierwszej serii ocenianej Kacper Tomasiak, Hektor Kapustik, Łukasz Łukaszczyk, oraz Mikołaj Wantulok oddawali swoje próby z belki numer 8. Zaś w drugiej rundzie, skoki z obniżonego rozbiegu oddawali tylko Tomasiak i Kapustik.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW W KATEGORII MŁODZIK

Młodziczka

W zmaganiach wzięło udział pięć zawodniczek. Ostatecznie pewną triumfatorką została Ukrainka Karina Kozlova z KS Eve-nement Zakopane. Kozlova oddała skoki na 62 oraz 64.5 metra. Drugą pozycję zajęła Olivia Brenkus z ZKN Sokół Zagórz, która dwukrotnie wylądowała na 60 metrze. Brązowy medal wywalczyła Ewa Frączek (53.5 & 57 m) z AZS Zakopane. Natomiast na kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentantki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Natalia Łupieżowiec (54 & 52 m) oraz Marta Ściborski (45 & 47 m). Rywalizację przeprowadzono w całości z 16. platformy startowej.