Mistrzostwa Słowenii U20: Bartolj i Prevc górą!

przez Zuzanna Karwacka

W grudniu mieliśmy okazję śledzić Mistrzostwa Słowenii, o których możecie przeczytać tutaj. Tym razem w Kranju rozegrano rywalizację wśród Panów i Pań do lat 20. Jak poradzili sobie zawodnicy? Kto mógł cieszyć się z medali różnego koloru? Serdecznie zapraszamy na dalszą część wpisu po informacje!

Bauhenk, Kranj, fot. Maksim Bartolj

Kobiety

W tej kategorii udział wzięło 18 zawodniczek. Startowały one z 15. oraz 19. belki w pierwszej serii, a także z 14. i 18. w finałowej.

Zwycięstwo dość spodziewanie odniosła Nika Prevc, która dwukrotnie ruszała z najniższego poziomu. Słowenka lądowała na odległościach 82.5 oraz 97 metrów. Wyprzedziła ona zatem Ajde Košnjek (92, 93.5 m) o 30.4 punktu. Trzecie miejsce zajęła zaś Katarina Pirnovar (88, 97 m).

Warto wspomnieć, że tuż za podium ze stratą zaledwie 0.2 oczka znalazła się Taja Bodlaj (90, 93.5 m). Zbudowała ona jednak przewagę 5.9 punktu nad piątą Niką Vetrih (91.5, 91.5 m).

W drugiej serii nie ujrzeliśmy skoku Taji Sitar, która w pierwszej próbie lądowała na 78 metrze.

Nika Prevc, fot. Dominika Śmiech

Mężczyźni

Panów wystartowało znacznie więcej i to oni rozpoczynali dzisiejszą rywalizację. 53 skoczków ruszało odpowiednio z 11. oraz 13. belki w pierwszej części, a z 8, 10, 12. i 14. w kolejnej.

W walentynkowe popołudnie na skoczni równych sobie nie miał Maksim Bartolj. Słoweniec po pierwszej serii, skacząc 100 metrów, plasował się za plecami Roka Masle. Ostatecznie jednak wyprzedził klubowego kolegę, prezentując w finale próbę o długości 104 metrów. Wspomniany Masle zgarnął srebro w wyniku rezultatów 100 oraz 102 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się zaś Ožbe Zupan (98, 106 m) z dość wyraźną stratą 18.1 punktu.

Czołową piątkę uzupełniały wyniki Taja Ekarta (94.5, 94.5 m) oraz Luki Filipa (97.5, 100 m).

Maksim Bartolj fot. Dominika Śmiech

Drużynowe

Na starcie konkursu mogliśmy oglądać aż 12 drużyn, reprezentujących 9 różnych klubów. 3 ekipy skakały pod szyldem SSK Iliriji, a dwie jako SK Triglav Kranj.

Triumfatorami okazali się Słoweńcy z klubu SSK Ilirija w składzie: Nejc Ingolič, Žiga Šabec, Maksim Bartolj oraz Rok Masle. Najwyższą notę wśród nich uzyskał ten ostatni skoczek, który lądował na odległościach 106.5 oraz 107 metrów. Drugą pozycję wywalczyła ekipa tego samego klubu: Jaša Juršic, Matic Garbajs, Nik Gostiša Lah, Miha Sinčič. Ostatnie miejsce na podium zajął zaś pierwszy team SK Triglav Kranj – Matija Zelnik, Urban Zajec, Tadej Bedenik i Ažbe Remic.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe: FacebookTwitterInstagram

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać