Mistrzostwa USA: Annika oraz Erik Belshaw triumfują!

przez Martyna Okrzesik

W Lake Placid na obiekcie MacKenzie Intervale Ski Jump (K-115, HS-128 & K90, HS100), rozegrano mistrzostwa USA w skokach narciarskich w kategorii kobiet oraz mężczyzn. W rezultacie zwycięstwo, a także tytuły mistrza oraz mistrzyni kraju na obu skoczniach, wywalczyli Erik oraz Annika Belshaw.

Lake Placid

Konkurs kobiet HS128

W zmaganiach kobiet wystartowało 12 zawodniczek. W rezultacie tytuł mistrzyni kraju wywalczyła Annika Belshaw. Zawodniczka oddała skoki na 113.5 oraz 111.5 metra. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Paige Jones (105.5 & 103.5 m), a zaledwie 0.4 punktu za nią uplasowała się Josie Johnson (105 & 95 m). Miejsca w najlepszej piątce uzyskały także Sam Macuga (81 & 93 m) oraz Sandra Sproch (87.5 & 91 m). Zawodniczki w obu seriach konkursowych oddawały skoki z platformy numer 42.

źródło: Instagram/@usanordic
źródło: usanordic.org

Konkurs mężczyzn HS128

W kategorii mężczyzn wystartowało 36 zawodników, w tym kombinatorzy norwescy. Ostatecznie po zwycięstwo oraz tytuł mistrza kraju sięgnął Erik Belshaw. Skoczek poszybował na odległość 127 oraz 130 metrów. Na drugim stopniu podium uplasował się 18-letni Tate Frantz, który dwukrotnie oddał skok na 128 metr. Brązowy medal krajowego czempionatu wywalczył Andrew Urlaub (128 & 123 m). W czołowej piątce miejsca wywalczyli także Casey Larson (124.5 & 119 m) oraz Decker Dean (122.5 & 116.5 m). Zawodnicy oddawali swoje próby z belek numer 33., 34. oraz 32.

PEŁNE WYNIKI

Konkurs kobiet HS100

W rywalizacji na obiekcie HS100 wystartowało 13 zawodniczek. Ponownie po zwycięstwo sięgnęła Annika Belshaw. Skoczkini poszybowała na 96 oraz 95 metr. Na drugiej pozycji ponownie uplasowała się Paige Jones (93.5 & 91.5 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Josie Johnson (90 & 89 m). Czołową piątkę dopełniły Sam Macuga (87.5 & 87.5 m) oraz kombinatorka norweska – Annika Malacinski (86 & 86.5 m). Zawodniczki oddawały skoki z platformy numer 32.

Konkurs mężczyzn HS100

W rywalizacji mężczyzn, na starcie zjawiło się 43 uczestników. Ponownie po mistrzowski tytuł sięgnął Erik Belshaw (102 & 103 m). Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Andrew Urlaub (99.5 & 101.5 m), natomiast trzecie miejsce wywalczył Tate Frantz (99.5 & 97.5 m). Czołową piątkę dopełnili Casey Larson (96 & 99.5 m) oraz Jason Colby (97 & 94.5 m). Zawodnicy oddawali swoje próby z belki numer 23. oraz 22.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna, usanordic.org