Mistrzostwa Włoch: Cecon i L. Malsiner ze zwycięstwami!

przez Szymon Kołtun

W sobotnie popołudnie zostały rozdane medale dla najlepszych zawodników i zawodniczek w mistrzostwach Włoch w skokach narciarskich. W związku z modernizacją obiektów w Predazzo, zawody postanowiono rozegrać w pobliskim Villach. Zmagania o tytuły mistrzowskie we Włoszech odbyły się na Villacher Alpenarenie (K-90, HS-98), która rokrocznie pojawia się na mapie cyklu FIS Cup.

Villacher Alpen Arena, fot. Maksim Bartolj

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA NORWEGII: GRANERUD I KVANDAL Z MEDALAMI!

Kategoria juniorek

Mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich rozpoczęły się o 10:30 przy temperaturze wynoszącej 15 stopni Celsjusza. W omawianej kategorii swój akces zgłosiła szóstka kobiet.

W rywalizacji kobiet do lat 20 triumf odniosła Martina Zanitzer (96,0 & 92,0 m). Osiemnastoletnia skoczkini drugą Gretę Pinzani (83,0 & 89,5 m) wyprzedziła różnica 26 punktów! Podium dopełniła Noelia Vuerich (83,0 & 85,0 m), która w tym sezonie letnim odniosła dwa zwycięstwa podczas zawodów Alpen Cup w Poehli. Warto nadmienić, iż wszystkie wymienione sportsmenki reprezentują klub SC Monte Lussari.

PEŁNE WYNIKI

Martina Zanitzer, fot. Martyna Okrzesik

Kategoria seniorek

Chęć udziału w walce o medale zgłosiło tylko 6 pań.

W głównej kategorii kobiet obyło się bez niespodzianek, jeśli chodzi o skład podium. Za to pewne zaskoczenie może stanowić jego kolejność, gdyż to siostry Malsiner rozstrzygnęły między sobą kwestię zwycięstwa. Najlepsza okazała się starsza z sióstr, a więc Lara po skokach na 88 i 89,5 metra. Za jej plecami uplasowała się Jessica (88,5 & 87,0 m), która przegrała złoto o 4.5 punktu. Rozczarowująco spisała się Annika Sieff (83,0 & 88,0 m). Zwyciężczyni tegorocznej edycji Letniego Pucharu Interkontynentalnego wyraźnie uległa sportsmenkom, od których prezentowała się lepiej na przestrzeni sezonu letniego.

PEŁNE WYNIKI

Kategoria juniorów

Mistrzostwa Włoch w najmłodszym formacie rywalizacji męskiej obfitowały w 9 nazwisk na liście startowej.

Kategoria juniorów przyniosła zwycięstwo Manuela Senonera (93,5 & 90,5 m), który łączy skoki z biegami narciarskimi. Pozostałe miejsca medalowe zajęli już panowie specjalizujący się wyłącznie w skokach narciarskich, a są to drugi Martino Zambenedetti (89,0 & 90,5 m) oraz trzeci Maximilian Gartner (89,5 & 84,5 m). Zarówno Zambenedetti, jak i Gartner to bardzo młodzi skoczkowie (17 & 16 lat), testujący swoje umiejętności na poziomie Alpen Cup.

PEŁNE WYNIKI

Manuel Senoner, fot. Zofia Hunkiewicz

Kategoria seniorów

W tym konkursie na starcie zjawiło się 16 śmiałków, ponieważ swojego skoku ostatecznie nie oddał Mika Doegl.

Kategoria seniorów okazała się poligonem zaciętej potyczki pomiędzy najlepszą trójką włoskich skoczków. Ostatecznie ze złotego medalu mógł się cieszyć Francesco Cecon (97,5 & 97,0 m). Druga lokata przypadła Giovanniemu Bresadoli (96,0 & 97,5 m) i Alexowi Insamowi (97,5 & 96,0 m). Przypomnijmy, że Bresadola przez większość lata zmagał się z kontuzją (skręcenie prawego kolana) i dopiero niedawno wrócił do treningów na skoczni. W przypadku Insama okres przygotowawczy także nie obył się bez problemów zdrowotnych, gdyż doskwierał mu uraz kostki.

Pozycję już niepremiowaną medalem krajowych mistrzostw zajął Andrea Campregher (92,5 & 95,5 m), zaś 5. był 17-letni Austriak Tobias Bachleitner (89,5 & 83,5 m). Za nimi w tabeli ulokowani zostali kombinatorzy norwescy. Iacopo Bortolas był 6. po skokach na 84,5 i 80 metrów. Aktualny mistrz świata juniorów w swojej specjalności zostawił na pokonanym polu Samuela Costę (82,5 & 80,0 m).

PEŁNE WYNIKI

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,UPADŁEM I MOJE KOLANO ZROBIŁO DZIWNY OBRÓT.”

Francesco Cecon, fot. Dominika Śmiech

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródła informacji: fondoitalia.it, fisifvg.org, fis-ski.com
Źródła grafiki: Maksim Bartolj, Martyna Okrzesik, Zofia Hunkiewicz, Dominika Śmiech

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać