MŚ w Planicy: Kwalifikacje dla Stroem!

przez Aleksandra Rajewicz

Po wczorajszych sesjach treningowych, o których możecie przeczytać tutaj naszedł czas na kwalifikacje do pierwszego indywidualnego konkursu Pań podczas Mistrzostw Świata w słoweńskiej Planicy. Na starcie stanęło 57. zawodniczek, a wśród nich znalazły się cztery reprezentantki Polski. Jeśli jesteście ciekawi, kto zaprezentował się najlepiej podczas kwalifikacji na obiekcie HS – 102, zapraszamy do dalszej lektury!

Seria Próbna

Seria próbna wystartowała punktualnie o godzinie 15:00, rozpoczęła ją reprezentantka Gruzji Esmeralda Gobozova, która swą próbę z belki 16. zakończyła na 64 m. Najlepszą przed kwalifikacjami okazała się Norweżka Anna Odine Stroem, która wylądowała na 98 metrze, tuż za nią uplasowała się liderka Pucharu Świata Eva Pinkelnig (97 m), zaś trzecią lokatę zajęła Słowenka Nika Kriznar, która uzyskała 95 metrów. Najlepszą reprezentantką Polski była Paulina Cieślar, gdyż zawodniczka uzyskała 82 metry i została sklasyfikowana na 38. pozycji.

Ze swego skoku zrezygnowała Nicole Konderla.

Wyniki reprezentantek Polski:
38. Paulina Cieślar- 82 m
40. Kinga Rajda- 82 m
47. Anna Twardosz- 75 m
Nicole Konderla- DNS

Kwalifikacje

Ta seria w porównaniu z poprzedzającą ją rozpoczęła się z belki na stopniu 15. Zwyciężczynią kwalifikacji w Planicy na skoczni normalnej została Norweżka Anna Odine Stroem, która uzyskała 99 metrów, drugą lokatę zajęła Niemka Katharina Althaus (98.5 m), zaś trzecią Japonka Yuki Ito (94.5 m). W czołowej „5” znalazły się także: czwarta Kanadyjka Alexandria Loutitt, która swój skok na 99.5 m, zaś na piątym miejscu została sklasyfikowana liderka Pucharu Świata Eva Pinkelnig (99 m). Ostatnią zawodniczką, która uplasowała się na miejscu umożliwiająca występ w konkursie indywidualnym była reprezentantka Chin Liangyao Wang (83 m). Jedyną Polka, która uzyskała awans do konkursu była Nicole Konderla, gdyż zawodniczka po uzyskaniu 87.5 m, zajęła 31. miejsce.