MŚ w Planicy: Kwalifikacje dla Zajca!

przez Vivienne Stycz

Gdy za oknem pojawia się coraz więcej słońca, a wiosna zbliża się wielkimi krokami, to skoki narciarskie wcale nie zwalniają tempa. Dziś na skoczni w Planicy odbyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który ma odbyć się już następnego dnia i wyłonić mistrza świata na skoczni dużej. Zapraszamy do podsumowania serii próbnej oraz kwalifikacji!

fot. Maksim Bartolj

Seria próbna

O godzinie 16:00 rozpoczęliśmy serię próbną. Warto wspomnieć, że nie były to pierwsze skoki zawodników na tej skoczni, ponieważ poprzedniego dnia skoczkowie wzięli udział w trzech seriach konkursowych, które opisywaliśmy tutaj. Dziś w serii próbnej najlepiej pokazał się Dawid Kubacki, który skoczył 131 metrów. Japończyk Ryoyu Kobayashi po swoim skoku na 131 metrów był drugi. Natomiast trzecie miejsce należało do świeżo upieczonego mistrza świata ze skoczni normalnej, czyli Piotra Żyły. Oprócz Dawida Kubackiego i Piotra Żyła także Aleksander Zniszczoł (126.0 m) znalazł się w najlepszej dziesiątce, ponieważ zajął 8. miejsce. Kamil Stoch (118.5 m) uplasował się na 23. lokacie.

Kwalifikacje

Gdy wybiła godzina 17:30, skoczkowie powrócili na skocznie, aby rozegrać kwalifikacje. Na starcie pojawiło się 62 zawodników, z czego zdyskwalifikowani zostali Nicolae Sorin Mitrofan oraz Andrew Urlaub. Także i tym razem tylko jeden mógł być tym najlepszym, a okazał się nim Timi Zajc (136.0 m). Dwa kolejne miejsca zajęli Polacy. Drugim zawodnikiem był zwycięzca serii próbnej, czyli Dawid Kubacki (131.5 m). Ostatnia lokata na podium przypadła Kamilowi Stochowi (136.0 m).

Miejsca Polaków

2. Dawid Kubacki- 131.5 m
3. Kamil Stoch- 136.0 m
16. Piotr Żyła- 126.0 m
31. Aleksander Zniszczoł- 127.5 m

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać