MŚJ w Oberwiesenthal: Polacy poza finałem, Słoweńcy ze złotem!

przez Stylowo z Telemarkiem

Drugie podejście skoczków do objęcia tytułów mistrzów świata, tym razem konkurencja drużynowa. Kto w tym roku zostanie złotymi medalistami?

 
Fichtelbergschanze

W piątek zawodnicy trenowali na Fichtelbergschanze (HS105) przed sobotnim konkursem drużynowym. Do startu pierwszego treningu przystąpiło tylko 33. zawodników, a najlepszym ówczas okazał się Luca Roth. Niemiec odpuścił próbę w kolejnej rundzie. W drugim treningu najlepszym okazał się Fujita Shinnosuke.

Zmagania na (nie)normalnej skoczni rozpoczęły się o godzinie 19:00. Godzinę wcześniej rozpoczęła się seria próbna, w której najlepsza okazała się drużyna słoweńska. Warto również dodać, że Niemiec – Luca Roth, oddał najdłuższy skok ze wszystkich zawodników. Reprezentant gospodarzy pofrunął na 110 metr!
 
Konkurs drużynowy rozpoczęto z 5. belki startowej. Warunki pogodowe tym razem nie sprawiały problemów, jak podczas konkursu indywidualnego. Do konkursu stanęło 13. drużyn z całego świata, w tym Polscy skoczkowie, którzy występowali jako ósma drużyna. 
 
W składzie reprezentacji Polski znaleźli się:
 
1) Adam Niżnik
2) Mateusz Gruszka
3) Kacper Juroszek
4) Tomasz Pilch
 
Pierwsza seria konkursu drużynowego zakończyła się prowadzeniem reprezentacji Słowenii. Drugie miejsce zajęła drużyna z Austrii, a trzecie reprezentacja gospodarzy – Niemcy. Niestety Polacy nie zakwalifikowali się do serii finałowej, zakończyli zawody na pechowym 9. miejscu. Zdyskwalifikowany został Mico Ahonen za nieprzepisowy kombinezon.
 
Serię finałową rozpoczęto z nieco dłuższego najazdu. Decydująca walka o podium mierzyła tylko cztery reprezentacje – Norwegię, Niemcy, Austrię i Słowenię. 
 
Główne trofeum mistrzostw świata juniorów – złoty medal w drużynie wywalczyła reprezentacja Słowenii w składzie: Zak Mogel, Jan Bombek, Jernej Presecnik i Mark Hafnar.
 
Srebrny medal padł łupem Austriakom w składzie: Peter Resinger, Josef Ritzer, David Haagen oraz Marco Woergoetter.
 
Natomiast brąz wywalczyli gospodarze w składzie: Luca Roth, Claudio Haas, Kilian Maerkl i Philipp Raimund. Norweska drużyna zajęła 4. miejsce.
 
Od lewej: Austria, Słowenia, Niemcy

 

Róża
Źródło informacji: własne
Źródło grafiki: Instagram/steffen.n13, jwsc2020

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać