MŚJ w Oberwiesenthal: Przedstawienie składów oraz zapoznanie z planem zawodów

przez Stylowo z Telemarkiem

Już tylko 2 dni do pierwszych zmagań skoczkiń oraz skoczków na Mistrzostwach Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. W tym poście chcemy wam przedstawić powołane kadry na tegoroczne mistrzostwa oraz przedstawić plan zawodów.

Powołane kadry na Mistrzostwa Świata Juniorów:

Z panów swój udział potwierdził: Kevin Maltsev (EST), Florian Molnar (HUN), Sam Bolton (GBR), Alan Gobozovi (GEO), Jonathan Swedberg (SWE), Stephane Tremblay (CAN), Yurii Yaniuk, Anton Korchuk (UKR), Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean (ROU), Sung-woo Cho (KOR), Olan Lacroix, Lars Kindlimann, Sandro Hauswirth, Dominik Peter (SUI).
U pań wystąpią również: Esmeralda Gobozova (GEO), Astrid Norstedt, Frida Westman (SWE), Nicole Maurer, Alexandria Loutitt, Abigail Strate (CAN), Vitalina Herasymiuk, Tetiana Pylypchuk (UKR), Delia Anamaria Folea, Andreea Diana Trambitas (ROU), Valentina Sderzhikova (KAZ), Mani Cooper (GBR), Viktoria Sidlova (SVK).
Na skoczni Fichtelbergschanze (HS105) swoje skoki będą oddawać panowie, jak i panie. Pierwsze treningi przed oficjalnymi konkursami zostały wyznaczone dla obu kategorii na wtorek 3 marca i środę 4 marca.
WTOREK 03.03

15:30 – Trening kobiet
18:00 – Trening mężczyzn
ŚRODA 04.03

18:00 –  Trening mężczyzn
Pierwsze zmagania natomiast zaczną się dzień później.

CZWARTEK 05.03

14:00 – Seria próbna kobiet
15:00 – Konkurs indywidualny kobiet
17:00 – Seria próbna mężczyzn
18:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Rok temu u panów na MŚJ w Lahti triumfował Thomas Aasen Markeng. Drugie oraz trzecie miejsce na podium zajęli Luca Roth i Sergey Tkachenko.

Od lewej: Luca Roth (GER), Thomas Aasen Markeng (NOR), Sergey Tkachenko (KAZ)

U pań natomiast triumfowała Rosjanka Anna Shpyneva. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka – Lidiia Iakolveva. Podium uzupełniła Lara Malsiner.

Od lewej: Lidiia Iakolveva (RUS), Anna Shpyneva (RUS), Lara Malsiner (ITA)

W piątek 6 marca na godzinę 16:00 oraz 18:00 zostały wyznaczone treningi dla pań i panów przed zbliżającym się konkursem drużynowym.

Sobota, 7 marca jest dniem konkursów drużynowych pań i panów.

SOBOTA 07.03

15:00 – Konkurs drużynowy kobiet
18:00 – Konkurs drużynowy mężczyzn

Przed rokiem w Finlandii po złoto sięgnęła drużyna niemiecka w składzie: Kilian Märkl, Philipp Raimund, Luca Roth i Constantin Schmid. Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Słowenia. Zespół z Polski zajął odpowiednio 6. miejsce.
U pań natomiast zwyciężyły Rosjanki przed drugimi Niemkami oraz trzecimi Austriaczkami. Polskie skoczkinie zajęły 8. pozycję.

Od lewej: Kilian Märkl, Luca Roth, Philipp Raimund, Constantin Schmid (GER)
Natomiast na 8 marca zaplanowano konkurs drużyn mieszanych.

NIEDZIELA 08.03

14:00 – Seria próbna drużyn mieszanych
15:00 – Konkurs drużynowy drużyn mieszanych

Rok temu w tej kategorii zdecydowanie triumfowała drużyna z Rosji. Podium uzupełniła reprezentacja Norwegii i Niemiec. Polska zajęła wtedy 9. miejsce.

Od lewej: Anna Shpyneva, Maksim Sergeev, Lidiia Iakovleva, Mikhail Purtov (RUS)