MŚJ w Zakopanem: Triumf Słowenek! Polki na 8. miejscu

przez Dominika Śmiech

Przed nami kolejny dzień zmagań w Zakopanem. Ostatnio poznaliśmy nową, złotą medalistkę Mistrzostw Świata Juniorek. Została nią Słowenka – Nika Prevc, która zdecydowanie zdeklasowała swoje rywalki. W sobotni poranek natomiast mieliśmy przyjemność obejrzeć konkurs drużynowy. Komu tym razem Średnia Krokiew przyniosła najwięcej szczęścia? Tego dowiecie się w tym artykule!

średnia krokiew
Średnia Krokiew

Równo o godzinie 9:00 rozpoczęła się seria próbna, w której wzięło udział 31 zawodniczek. Najlepszą z nich okazała się Słowenka – Nika Prevc – która oddała najdalszy skok, aż 102.5 metra! Za nią uplasowały się jej reprezentacyjne koleżanki: Jerneja Repinc Zupancic (95.5 m) oraz Taja Bodlaj (95 m). Śmiało można stwierdzić, iż Słowenki były zdecydowanymi faworytkami do sięgnięcia po złoto. Polskie zawodniczki zajęły następujące miejsca: 24. Pola Bełtowska (74 m), 28. Paulina Cieślar (69.5 m), 27. Sara Tajner (70 m) i 17. Natalia Słowik (79.5 m).

Pierwsza seria

Na belce startowej pojawiły się reprezentantki 8 reprezentancji. Zdecydowanymi liderkami okazały się Słowenki, w składzie Jerneja Repinc Zupancic (93.5 m), Lara Logar (90.5 m), Taja Bodlaj (98 m) oraz Nika Prevc (100.5 m). Swoimi dalekimi skokami udało im się wyprzedzić, sklasyfikowane na 2. pozycji Japonki: Haruka Kasai (88 m), Hina Tsushida (90.5 m), Ringo Miyajima (100 m) i Nagomi Nakayama (93.5 m). Podium dopełniła drużyna Niemiec, którą reprezentowały: Christina Feicht (86.5 m), Anna-Fay Scharfenberg (97 m), Pia Lilian Kuebler (95 m), a także Michelle Goebel (96.5 m).

Reprezentantki Polski, po pierwszej serii, zostały sklasyfikowane na ostatniej, 8. lokacie. W skład drużyny polskiej wchodziły: Pola Bełowska (81 m), Paulina Cieślar (73 m), Sara Tajner (84.5 m) i Natalia Słowik (78.5 m).

Druga seria

Drużynowymi mistrzynami podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem zostały zawodniczki ze Słowenii! Uzyskały one łączną notę 888.5 punktu i wyprzedziły aż o 104.5 punktu srebrne medalistki, którymi zostały Japonki. Brąz trafił w ręce skoczkiń z Niemiec. Tuż za podium uplasowały się Austriaczki. Piąte były Norweżki, szóste Amerykanki, a siódme Włoszki. Reprezentantki Polski zakończyły zawody na 8. pozycji.

Źródło informacji: własne