Najmłodsi rywalizowali podczas Memoriału im. Józefa Przybyły w Bystrej

10 czerwca na skoczniach w Bystrej, przeprowadzony został Memoriał im. Józefa Przybyły w skokach narciarskich, organizowany przez LKS Klimczok Bystra. Zawodnicy startowali z obiektów HS19 oraz HS31 w kategoriach Chłopiec oraz Dziewczynka.

Skocznie w Bystrej (HS31 & HS19), źródło: Instagram/@lksklimczokbystraskoki

ZOBACZ TEZ: ORLEN CUP KIDS: INAUGURACJA SEZONU W CHOCHOŁOWIE!

Chłopiec HS19

W kategorii Chłopiec, na obiekcie HS19, wzięło udział 16 zawodników z roczników 2014-2017. Zmagania zwyciężył Marek Matuszny z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zawodnik oddał skoki na 19 oraz 20 metr. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant LKS Olimpia Goleszów – Patryk Waszek (19 & 19.5 m). Natomiast brązowy medal wywalczył Oliwier Mikliński-Pszonka, reprezentujący LKS Klimczok Bystra. W rezultacie skoczek poszybował na odległość 18.5 oraz 17.5 metra. Kolejne pozycje zajęli Adam Nawrocki (17 & 18.5 m) i Oliwier Michalczuk (18 & 18.5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Wojciech Gabrych (17 & 17.5 m) z LKS Olimpia Goleszów.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

źródło: Instagram/@lksklimczokbystraskoki

Chłopiec HS31

Na skoczni o punkcie HS31 wystartowało 12 skoczków narciarskich, z roczników 2012-2013. Najlepszy okazał się Grzegorz Gąsienica. Zawodnik Eve-nement Zakopane oddał skoki na 27.5 oraz 29 metrów. Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Grzanka (28 & 28.5 m) z LKS Olimpia Goleszów. Brązowy medal zawisł na szyi Pawła Wałacha (27 & 29.5 m), reprezentującego Wiślańskie Stowarzyszenia Sportowe. W czołowej szóstce miejsca zajęli Karol Kwiatkowski (27 & 25.5 m) z LKS Klimczok Bystra, Daniel Chowaniec-Bombac (27 & 26.5 m) z KS Eve-nement Zakopane oraz Wiktor Sosna (27 & 26 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Dziewczynka HS19

W kategorii Dziewczynka na skoczni HS19 wystartowało 12 zawodniczek. Triumfatorką rywalizacji została Emilia Błasiak, reprezentująca LKS Klimczok Bystra. Zawodniczka dwukrotnie wylądowała na odległości 18.5 metra. Na drugiej pozycji uplasowała się skoczkini z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Noemi Greń (17 & 15.5 m). Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Maja Ścisłowicz (16.5 & 16.5 m) z LKS Klimczok Bystra. Kolejne trzy pozycje zajęły Wiktoria Michalczuk (15.5 & 16 m) oraz Patrycja Kobielusz (15 & 16 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Justyna Niemczyk (15.5 & 15.5 m) z LKS Olimpia Goleszów.

Dziewczynka HS31

Natomiast na skoczni HS31 w kategorii Dziewczynka wystartowały cztery zawodniczki z roczników 2010-2011. W efekcie zwyciężczynią zawodów okazała się Lena Bogusz (27.5 & 26.5 m) z LKS Klimczok Bystra. Natomiast na drugiej pozycji uplasowała się reprezentantka tego samego klubu – Julia Fender (26.5 & 27 m). Ostatecznie na trzecim stopniu podium uplasowała się Magdalena Jaźwiec (23.5 & 24 m). Dodatkowo czwarte miejsce należało do Mileny Huli (20.5 & 21.5 m), reprezentującej SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne