Norges Cup w Lillehammer: Pierwszy dzień rywalizacji dla Olaussena

przez Stylowo z Telemarkiem

W sobotę norweskie zaplecze rywalizowało w ramach zawodów Norges Cup, które odbyły się w Lillehammer. Warunki sprzyjały zawodnikom, co przełożyło się na wiele dalekich skoków. Kto wygrał u pań, a kto w kategoriach niżej? Zapraszamy do przeczytania!

Lysgårdsbakken fot. Artur Bała

Kategorie Elita kobiet oraz B/C (Skocznia normalna)

Na skoczni normalnej o parametrach K90 i HS98 rozegrano konkursy w trzech kategoriach. Elita kobiet oraz męskie kategorie juniorskie B i C. W pierwszej z nich, a więc Elicie kobiet zwycięstwo odniosła 18-letnia Karoline Hansen Lauvsland, po dwóch identycznych skokach na 85 metr. Pozycję drugą zajęła Mathilde Årva Selbekk (88,5m i 90,5m), a trzecią Marie Liane (68,5m i 75m). Ostatnią lokatę zajęła Mariell Østlie Gjendahl (31m i 32m), która nie zdobyła choćby jednego konkursowego punktu.

Protokół z wynikami – Elita kobiet

Drugą kategorią na skoczni normalnej była juniorska kategoria B, w której zwycięstwo odniósł Jonas Pettersen (97,5m i 95,5m). Drugie miejsce zajął Walter Lundhaug, a trzecie Inge Enger. Ostatnią pozycję na 4 startujących zajął Isak Skorstad Mortensen.

Protokół z wynikami – Kategoria B

W kategorii C startowało 10 zawodników, z których najlepszy okazał się Sindre Nilsen, skacząc 92 i 95 metrów, a drugi był Fredrik Homleid-Helland, który w pierwszej serii skoczył na 90,5m, lecz w drugiej rundzie poszybował na odległość101,5 metra! Trzeci był z kolei Brage Stensland-Larsen (89 i 98,5 m).

Protokół z wynikami – Kategoria C

Kategorie Elit mężczyzn oraz A (Skocznia duża)

Na starcie klasy A stanęło 18 zawodników. Wszyscy skakali z 16 belki startowej. Jednak będący na drugiej pozycji po pierwszej serii Nicolai Eriksen Sundal (133m) został zdyskwalifikowany w drugiej za nieprawidłowy kombinezon i tylko on skakał raz. Świetnym skokami popisał się Iver Myhre, który najpierw skoczył na 140 metr, a w drugiej serii dołożył kolejne trzy metry! Drugi skok jednak był podparty, co obniżyło diametralnie jego końcowy wynik, który i tak był wysoki. Nad drugim Jesperem Nilsenem Ingebrigtsvollem (132,5 i 128 m) miał przewagę 14.5pkt! Z kolei trzeci Adrian Aadalen (131 i 126,5 m) tracił aż 18,3pkt!

Protokół z wynikami – Kategoria A

W rywalizacji elit panów pewne zwycięstwo nad konkurentami odniósł Iver Olaussen, po skokach 139,5 i 139 metrowych. W rezultacie Olaussen uzyskał notę 277.1pkt. Drugi stopień podium zajął Christian Røste Solberg (133m i 133m), a trzeci był Sindre Ulven Jørgensen (130,5m i 130m). Praktycznie cały konkurs odbył się z 8 belki, poza pierwszą serią gdzie z 6. platformy swoje skoki oddawali bardziej doświadczeni zawodnicy.