Norges Cup w Stjoerdal: Bjoertomt ze zwycięstwem!

przez Zuzanna Karwacka

Stjoerdal to norweska miejscowość, gdzie w sobotę oraz niedzielę (26-27.08) zaplanowano zawody krajowe rangi Norges Cup. Poprzednie konkursy tego cyklu odbywały się w Mo i Ranie. Tym razem po zwycięstwo w jednej z kategorii sięgnął Paal Haakon Bjoertomt. Czy na podium stanęli także inni skoczkowie o nazwiskach, które możemy kojarzyć z wysokich szczebli? Zapraszamy do lektury!

Bjoerkbakken, Stjoerdal, fot. Adam Bała

Kategoria Elita mężczyzn

Udział wzięło w niej 8 zawodników. W pierwszej części startowali oni z 4. belki, natomiast w finale powędrowała ona o jeden stopień w górę.

Na półmetku w Stjoerdal prowadzenie objął Iver Olaussen. Przy najsłabszym wietrze pod narty uzyskał on w swojej próbie 80.5 metra na skoczni o punkcie K umiejscowionym 150 centymetrów dalej. Drugą pozycję zajmował wówczas Paal Haakon Bjoertomt (79.5 m). Podium uzupełniał zaś Soelve Jokerud Strand (79.5 m).

ZOBACZ TEŻ: PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Paal Haakon Bjoertomt. W drugiej serii lądował on wszakże na 82 metrze. Za jego plecami uplasował się zaś Iver Olaussen (80.5 m). Brązową lokatę wywalczył Soelve Jokerud Strand (81 m).

Warto zaznaczyć, że dyskwalifikację w tych zawodach otrzymał Espen Jacobsen, który po pierwszej próbie na 78 metrów zajmował czwartą pozycję.

Kategoria A mężczyzn

Na starcie pojawiło się 20 z 23 zgłoszonych sportowców. Ruszali z siódmej oraz ósmej belki. Z zapisanych wcześniej nazwisk zabrakło Fredrika Homleida–Hellanda, Jo Korgstada oraz Magnusa Heimdahla.

W połowie rywalizacji na prowadzenie wysunął się Richard Selbekk-Hansen, który uzyskał 83 metry. O 1.7 punktu zdołał on więc wyprzedzić Isaka Andreasa Langmo, lądującego na tej samej odległości. Drugi z nich miał jednak odrobinę gorszą notę za styl oraz więcej punktów odjętych za wiatr. Trzecia lokata należała do Fabiana Oestvolda (81 m).

ZOBACZ TEŻ: PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Koniec końców na triumf zasłużył Isak Andreas Langmo (81 m). Na srebrną lokatę przesunął się zaś Fabian Oestvold (82 m). Podium uzupełnił zaś Iver Myhre (77, 88 m). Co ciekawe lider po pierwszej serii spadł na 5. pozycję. Mimo tego, że uzyskał on 81 metrów, miał dużo więcej odjętych punktów od rywali usytuowanych wyżej.

Kategoria B mężczyzn

Tym razem z 17 zgłoszonych nazwisk pojawiło się 15 rywalizujących. Co ciekawe, w męskiej kategorii wystartowały kobiety. Były to między innymi Kjerst Graesli, czy Jenny Forsberg. Belka ustawiona była na 11, 12. oraz 13. poziomie.

Po pierwszej serii na czele znalazł się Szwed – Tobias Fröier. Uzyskał on bowiem 80.5 metra. Czołową trójkę uzupełniali ponadto: Rasmus Kittelsen (84 m), a także Sverre Kumar Lundeby (84 m).

ZOBACZ TEŻ: PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Fröier (84 m). Na drugim miejscu Kittelsena (84.5 m), który spadł pozycję niżej, zastąpił Henrik Kaiser (83.5, 85 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać