ORLEN Cup w Szczyrku: Gruszka i Twardosz ponownie najlepsi

przez Natalia Kopeć

Zakończyły się zmagania w ramach ORLEN Cup na obiektach im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. Drugiego dnia zawodów byliśmy świadkami rywalizacji w tych samych, co ubiegłego dnia, kategoriach. Z malowniczymi Beskidami niepokonani pożegnają się Mateusz Gruszka, Anna Twardosz, Jakub Gębala czy Dawid Dzioboń.

od lewej: Pola Bełtowska, Anna Twardosz, Nicole Konderla, fot. Martyna Okrzesik

Junior Młodszy (HS104)

W konkursie udział wzięło 20 zawodników. Podobnie co dzień wcześniej triumfował Dawid Dzioboń z KS Rutkowski, który w drugiej próbie poszybował 3 metry dalej od rozmiaru skoczni (107 m). Na drugim miejscu ponownie uplasował się Szymon Urbański (100.5 m i 93 m), natomiast trzeci był Klemens Bafia (96 m i 92 m). Za jego plecami znalazł się Słowak Jakub Karkalik oraz Jakub Cembala.

od lewej: Szymon Urbański, Dawid Dzioboń, Klemens Bafia, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Open (HS104)

Rywalizacja w kategorii Open po raz kolejny padła łupem Mateusza Gruszki z AZS Zakopane (99 m i 101 m). Na podium stanął ponadto Kacper Jarząbek (97 m i 100.5 m), a także Miłosz Krzempek (97.5 m i 99.5 m). Czwarty był 18-letni Kamil Waszek, zaś piątym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej został reprezentujący Sokół Szczyrk, Wiktor Węgrzynkiewicz.

od lewej: Kacper Jarząbek, Mateusz Gruszka, Miłosz Krzempek, fot. Martyna Okrzesik

Kobiety (HS104)

W zmaganiach kobiet wystartowało tylko 8 zawodniczek. Ponownie najlepszą w stawce okazała się Anna Twardosz (98.5 m i 93.5 m), która zdeklasowała rywalki wyprzedzając drugą Polę Bełtowską o 18 punktów. Na najniższym stopniu podium znalazła się natomiast Nicole Konderla (90 m i 93 m). Czwarta pozycja należała do Sary Tajner, zaś piąte miejsce przypadło ukraińskiej skoczkini reprezentującej KS EVENEMENT ZAKOPANE, Karinie Kozlovej.

Chłopiec Starszy (HS75)

Rywalizacja zawodników z roczników 2011-2012 zakończyła się zwycięstwem Jakuba Gębali, który w serii finałowej poszybował na 77.5 metra. O zaledwie 0.1 punktu przegrał z nim pochodzący z Chochołowa, Antoni Kidoń (72 m i 72.5 m). Trzeci był natomiast reprezentant klubu KS Rutkowski, Adrian Gąsienica (70 m i 74.5 m). Tuż za podium zmagania zakończył Adam Pilch oraz Szymon Jarosz.

od lewej: Antoni Kidoń, Jakub Gębala, Adrian Gąsienica, fot. Martyna Okrzesik

Młodzik (HS75)

W kategorii Młodzik na belce startowej usiadło 40 skoczków. Zwyciężył przedstawiciel LKS Klimczok Bystra, Konrad Tomasiak (74 m i 74.5 m) przed Miłoszem Malarzem (73 m i 72.5 m), a także Mateuszem Ustupskim (74.5 m i 77.5 m). Czwartą lokatę zajął Bartłomiej Czech, a piąty był Jakub Cichowlas.

od lewej: Miłosz Malarz, Konrad Tomasiak, Mateusz Ustupski, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło: informacja własna, PZN