Pauline Heßler kończy sezon

przez Martyna Okrzesik

Niemiecka skoczkini narciarska – Pauline Heßler – za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, poinformowała o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2023/2024. Powodem decyzji 25-letniej reprezentantki Niemiec, są jej problemy związane z przepukliną dysku.

Pauline Hessler, źródło: Instagram: @pauline.hessler

Niemiecka zawodniczka kończy sezon

W minioną środę, 25-letnia Niemka, za pomocą swoich mediów społecznościowych, poinformowała o końcu startów w obecnym sezonie. Powodem decyzji Heßler są problemy, związane z przepukliną dysku. – ,,Niestety, muszę zakończyć przedwcześnie sezon, z powodu przepukliny dysku” – napisała Pauline Heßler, na swoim profilu na Instagramie.

Najlepszy wynikiem Niemki w obecnej kampanii, to 20. lokata, wywalczona w niemieckim Oberstdorfie. Ponadto w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Pauline Heßler plasuje się na 35. pozycji, z dorobkiem 21 pucharowych punktów.

Kontuzja Heßler to niejedyny problem żeńskiej kadry Niemiec obecnej zimy. Jeszcze przed rozpoczęciem cyklu 2023/2024, główny szkoleniowiec niemieckiej reprezentacji – Maximilian Mechler – złożył rezygnację, ze swojego stanowiska. Dodatkowo niemieckie zawodniczki, nie prezentują w tym cyklu zadawalającego poziomu.

ZOBACZ TEŻ: MAXIMILIAN MECHLER SKŁADA REZYGNACJĘ

Heßler to kolejna zawodniczka, która z powodów zdrowotnych, musiała przedwcześnie zakończyć starty w cyklu 2023/2024. Przypomnijmy, że w grudniu 2023 w Engelbergu, poważny upadek zaliczyła Norweżka Anna Odine Stroem. W efekcie skoczkini zerwała więzadła krzyżowe w kolanie, co skutkowało dla niej przerwą od skoków narciarskich.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram: @pauline.hessler

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać