Podsumowanie weekendu w Vikersund PK (7-8.12.2019)

przez Stylowo z Telemarkiem

W miniony weekend odbyły się pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w Vikersund w Norwegii! Chcecie się dowiedzieć jak poradzili sobie zawodnicy? Zapraszamy do przeczytania małego podsumowania!

fot.skijumping_teamb_poland /instagram

W sobotę zawody zaczęły się po południu o godzinie 13:15. Piętnaście minut później, niż planowano. Po pierwszej serii czołowe miejsca zajmowali Taku Takeuchi po skoku na 110,5 m, Clemens Leitner, który skoczył 115,5 m oraz Cene Prevc który wylądował na 111,5 m. Seria finałowa zakończyła się zwycięstwem Taku Takeuchi, który oddał o metr lepszy skok, niż w pierwszej serii. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny, Keiichi Sato, a tuż za nim na podium stanął Austriak Clemens Ainger. Pierwotnie jego miejsce miał zajmować Anders Haare, jednak został on zdyskwalifikowany tuż po zawodach. Kolejne trzy miejsca zajęli kolejno-Sondre Ringen, Cene Prevc oraz Clemens Leitner.

Od lewej: Keiichi Sato (JPN), Taku Takeuchi (JPN), Clemens Ainger (AUT), Sondre Ringen (NOR), Cene Prevc (SLO) i Clemens Leitner (AUT)  fot.skijumpingguide /instastory
Od lewej: Keiichi Sato (JPN), Taku Takeuchi (JPN) i Clemens Ainger (AUT) for. ke1sat0 /instagram

W niedzielę konkurs przebiegł również sprawnie. Zwycięzcą został zdyskwalifikowany w sobotnim konkursie Anders Haare. Na podium stanął również kolega z drużyny Norwega- Sondre Ringen i Japończyk Yuken Iwasa. Na trzech pozostałych miejscach znaleźli się Andreas Granerud Buskum, Taku Takeuchi oraz Clemens Leitner.

Od lewej Sondre Ringen (NOR), Anders Haare (NOR) i Yuken Iwasa (JPN) fot. vikersund /instastory 

Następny konkurs już za tydzień w Ruce!

Zosia

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać