Pokal Argeta w Kranju: Oblak i Logar ze zwycięstwami!

przez Zuzanna Karwacka

W ubiegłe, piątkowe popołudnie (30.06) odbyły się kolejne konkursy z cyklu Pokal Argeta w Kranju. Należy przyznać, że ta miejscowość zazwyczaj cieszy się obecnością większych nazwisk słoweńskiej stawki. Inaczej nie było również tym razem. W kategoriach seniorskich triumfowali Rok Oblak oraz Lara Logar. Kto zwyciężał wśród młodszych? Komu przypadły kolejne lokaty? Zapraszamy do dalszej części!

Rok Oblak, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: POKAL ARGETA W MISLINJI: VITEZ I LOGAR GÓRĄ W NAJSTARSZEJ KATEGORII!

Zawody przeprowadzone były pod opieką ich dyrektora – Milosa Kerna. Wraz z nim obecny był także delegat techniczny – Blaz Bilban oraz arbitrzy: Viktor Zima, Robi Svetina, Tomaz Susnik, Marko Koprivec, Ales Pavec. Wszystkie kategorie odbywały się na skoczni Bauhenk w Kranju o rozmiarze, umieszczonym na 109 metrze.

Skoczkowie do lat 18

W obydwóch seriach wystartowało 33 skoczków. Jeden ze sportowców został zdyskwalifikowany w pierwszej części. Był to Ambroz Peternel. Zawodnicy początkowo startowali z 11, a w finałowym etapie z 12 poziomu belki.

Na półmetku zmagań liderem był Urban Simnic. Słoweniec, reprezentujący ND Ratece-Planica uzyskał w swoim skoku 100.5 metra. Pozwoliło mu to na uzyskanie 6.2 punktu przewagi, co na normalnej skoczni zapewniało raczej bezpieczną sytuację. Za jego plecami plasował się wówczas Enej Faletic (96.5 m). Miejsce w czołowej trójce uzupełnił Lovro Jelenc (94.5 m).

Jeden z zawodników – Liam Magdic, zaliczył w pierwszej serii upadek na 61 metr.

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Urban Simnic. W finałowej serii oddał on skok na 99 metr. Drugi Enej Faletic stracił do niego 7.6 oczka po rezultacie 98.5 metra. Bez zmian obeszło się także w przypadku brązowej pozycji, którą zajął Lovro Jelenc (91 m).

Skoczkowie do lat 20

Tutaj pojawiło się zaś 25 zawodników. Podobnie jak młodsi koledzy i ci skoczkowie startowali z 11. oraz 12. belki.

W połowie rywalizacji na miejscu lidera był znany większej publiczności, z racji startów w Pucharze Świata – Rok Masle. Słoweniec uzyskał 102 metry. Dzięki temu wypracował zaledwie 0.8 punktu przewagi nad skoczkiem, jakim był Jaka Drinovec (101 m). Na podium znajdował się także Taj Ekart (96 m). W czołowej piątce uplasowali się wtedy również Matic Jereb (95.5 m) oraz Miha Sincic (93.5 m).

Koniec końców, dzięki fenomenalnemu występowi w finale zwyciężył Rok Masle. Skoczył on bowiem na rozmiar skoczni – 109 metrów w bardzo dobrym stylu (57 punktów). Pozwoliło mu to na ostateczną przewagę 23.2 oczka nad Drinovcem (98.5 m). Brąz wygrał zaś Matic Jereb (104 m).

Seniorzy

Z trzech męskich kategorii w Kranju ta była zdecydowanie najmniej liczna. Udział wzięło w niej i tak więcej zawodników niż zazwyczaj, ponieważ było ich aż 19. Ich belka była ustawiona na 11. oraz 10. poziomie.

Triumf świętować mógł ostatecznie Rok Oblak. Oddał on dwa bardzo dobre skoki na 109 oraz 103 metr. Po pierwszej serii prowadził Jan Bombek, który końcowo uplasował się za reprezentantem klubu SSK Ziri z rezultatami 108 i 101 metrów. Czołową trójkę uzupełnił zaś Ozbe Zupan (103, 101 m). Czwarte miejsce należało się tym razem Maticowi Garbajsowi (102, 100.5 m), który podczas konkursów Pokal Argeta udowadnia, że to skoki są jego mocniejszą stroną. Piąta pozycja przypadła Słoweńcowi, jakim był Matija Vidic (99, 101 m).

Ze skoczków, którzy dopiero w tym sezonie letnim z sekcji juniorów przenieśli się do seniorów najwyżej sklasyfikowano Gorazda Zavrsnika (100, 96.5 m). Zakończył on bowiem konkurs na 7. pozycji.

Skoczkinie do lat 18

Panie te startowały z 16. oraz 20. belki. Udział wzięło 11 zawodniczek.

Najlepszym wynikiem punktowym na koniec w Kranju mogła pochwalić się Katarina Pirnovar. Wszakże za skoki na 89.5 oraz 103 metry zapisała na koncie równo 210 oczek. Druga Tina Erzar straciła do niej 4.5 punktu za rezultaty 90 oraz 100 metrów. Tym razem ostatnie miejsce ,,na pudle” należycie odebrała Taja Bodlaj (91, 96 m).

Upadek w drugiej serii zaliczyła Teja Pavec (83, 100.5 m).

Seniorki

Niestety tutaj frekwencja, jak zazwyczaj nie była powalająca również tym razem. Na starcie pojawiło się 5 Pań. Chociaż, biorąc pod uwagę, ze bywały konkursy, w których udział jedna zawodniczka to w piątkowe popołudnie w Kranju było lepiej. Kobiety ruszały z 16. oraz 18. belki.

Triumf odniosła koniec końców Lara Logar (97, 98.5 m). Na srebrnej lokacie, ze stratą ponad 9 punktów znalazła się kombinatorka norweska – Ema Volavsek (95, 97 m). Podium uzupełniła natomiast Tinkara Komar (89.5, 95 m).

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródła: własne, sloski.si

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać