Pokal Argeta w Planicy: Genialny Razpotnik, kolejny triumf Stržinara!

przez Zuzanna Karwacka

Po wielkich emocjach, związanych z rozpoczęciem nowego roku, Słoweńcy postanowili rozegrać następne krajowe zawody. Była to już kolejna cegiełka cyklu Pokal Argeta w Planicy. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegały poprzednie konkursy, w różnych kategoriach wiekowych, zapraszamy Was tutaj. Natomiast po garść świeżych informacji powinniście sięgnąć w dalszej części wpisu.

fot. Maksim Bartolj

Skoczkinie do lat 16

Tym razem, dość nietypowo, rywalizacje zaczęły Panie. Wystawienie krajowej puli skoczkiń na Puchar Świata w Ljubnie, który odbywał się niedawno, spowodowało znaczne przerzedzenie szeregów wszystkich konkurujących.

Niemniej jednak zwycięstwo odniosła w tej części Tina Erzar. W pierwszej serii uzyskała ona 92 metry z notą 51.5 za styl, w drugiej zaś lądowała na odległości 90.5 metra. Zdobyła przy tym także 51 oczek od sędziów. Za jej plecami znalazła się Živa Andrič (92.5 i 88 m). Podium uzupełniała natomiast Teja Pavec (86 i 88.5 m).

Skoczkinie do lat 18

Była to druga i zarazem ostatnia kategoria Pań, zaprezentowana w tym dniu, bowiem seniorki nie wystartowały. Wszystkie kobiety ruszały z 18. belki. Zala Mihelčič oddała jednak jeden z dwóch, przysługujących jej skoków.

Pod nieobecność Bodlaj, zwycięstwo mogła świętować Katarina Pirnovar. Pokazała ona próby na odległości 90.5 oraz 90 metrów. Najlepszą trójkę uzupełniły również Urša Vidmar (87, 85.5 m) i Jerica Jesenko (85.5, 83.5 m).


Skoczkowie do lat 16

Ten przedział wiekowy, niezależnie od tego co dzieje się w świecie dyscypliny, zazwyczaj liczy podobną liczbę zawodników. Tak było także tym razem. Wszyscy ruszali z 16. poziomu.

Na ten moment w Słowenii, w tej kategorii, bezkonkurencyjny wydaje się być Urban Šimnic. Odniósł on już kolejny triumf, skacząc na 101.5 oraz 98 metrów. Podium dopełniły takie imiona i nazwiska jak: Gašper Presečnik (96.5, 94 m), a także Ambrož Peternel (94, 94 m).

Skoczkowie do lat 18

Tym razem to tutaj mogliśmy spodziewać się najlepszych rezultatów. Skoczkowie, wśród których najstarsi są z rocznika 2005, mieli ustawioną belkę na 12. oraz 13. wysokości.

Żadnych wątpliwości nie pozostawił dziś Anej Razpotnik. Genialne próby na 100.5 oraz 101 metrów pozwoliły mu nie tylko na zwycięstwo w swojej kategorii, ale również na uzyskanie najwyższej noty łącznej (242.5 pkt) ze wszystkich startujących dziś skoczków, wykluczając młodszą część stawki, bowiem mieli oni ustawioną belkę znacznie wyżej niż starsi.

Drugie oraz trzecie miejsce zajęli: Luka Filip (96.5, 99 m), Nik Gostiša Lah (96, 98.5 m).

Skoczkowie do lat 20

Tutaj zdecydowanie zabrakło dziś dwóch nazwisk, bowiem na skoczni nie pojawili się Bartolj oraz Ekart, którzy niewątpliwie wiedli prym w krajowych zmaganiach w tym sezonie.

Ich absencję wykorzystał we wtorek Matic Jereb, który zgarnął wygraną dla siebie, po skokach na 95.5 i 98 metr. Punkt straty pozostawał, będącemu na drugiej lokacie, Ožbe Zupanowi (95, 97.5 m). Natomiast już ponad 7 oczek zabrakło do triumfu Gorazdowi Završnikowi (93.5 i 98.5 m).

Seniorzy

Dla skoczków, którzy teoretycznie powinni być najbardziej doświadczeni ze stawki, belkę ustawiono na 12. oraz 13. poziomie. Udział wzięło tym razem 6 sportowców.

Spośród nich, już 3 raz z rzędu, zwycięstwo odniósł Marcel Stržinar. Dwukrotne lądowanie na 97 metrze wystarczyło mu do wypracowania niebotycznej przewagi 26.5 punktu nad drugim Timotejem Jegličem (91, 94.5 m). Trzecie miejsce dla dopełnienia wywalczył zaś Marcel Rep (91, 92 m).

Na koniec zapraszamy Was na nasze media społecznościowe Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać