Pokal Argeta w Planicy: Zavrsnik oraz Logar triumfują

przez Karolina Lenard

Kolejne konkursy w ramach cyklu Pokal Argeta odbyły się w środowe popołudnie w Planicy. Słoweńskie krajowe zawody obejmowały wszystkie kategorie Pań (3) oraz Panów (4). Zwycięzcami okazali się między innymi: Gorazd Zavrsnik oraz Lara Logar. Niestety sytuacja pogodowa pozwoliła na rozegranie tylko jednej rundy w każdym przedziale.

Gorazd Zavrsnik, fot. Zofia Hunkiewicz

Skoczkowie do lat 16

Zmagania, tak jak zazwyczaj, rozpoczęły się od najmłodszych Panów. Belkę ustawiono dla większości na 18. poziomie. Obniżono ją tylko dla skoczka z 30. numerem startowym.

Tym zawodnikiem był zwycięzca całej kategorii – Jaka Kramer. Przedstawiciel SSK Ljubna wyladował bowiem na 96 metrze, co przy obniżonym poziomie belki pozwoliło mu na wygraną o 8.6 punktu nad drugim Maiem Zakelskiem (98 m). Na najniższym stopniu podium znalazł się Jakob Mivsek. Reprezentant SSK Noricy Ziri, który już przy okazji poprzednich zmagań Pokal Argeta pokazywał się z dobrej strony, tym razem uzyskał 95.5 metra. Tym samym pokonał on takich sportowców jak Jaka Perne (95 m) oraz Lovro Percl Serucnik (93 m).

Jak to zwykle bywa przy jednoseryjnych konkurencjach niektóre noty się pokrywają. Tak też było w tym przypadku. Na 7. lokacie sklasyfikowano dwóch konkurentów – Tadinę Gabera (92 m) oraz Alexeia Urevca (92.5 m).

Alexei Urevc, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkowie do lat 18

W tej kategorii, w Planicy obowiązującym numerem belki startowej był 15. poziom. Obyło się w tym przypadku bez wyjątków.

Z wiktorii cieszyć mógł się Urban Simnic (97.5 m). Zawodnik ND Ratece-Planica pokonał Gaspera Presecnika (94 m) o 5.5 oczka. Na brąz zasłużył sobie przedstawiciel klubu ze stolicy – SSK Iliriji. Był to bowiem Nejc Ingolic (93 m). Za podium sklasyfikowano dwóch reprezentantów SSK Menges – Nika Berganta Smerajca (92.5 m) oraz Timo Simnovca (92.5 m).

Urban Simnic, fot. Martyna Okrzesik

Ponownie dwa nazwiska uzyskały identyczną siódmą notę. Byli to Lovro Jelenc (90.5 m) oraz Ziga Balazic (90.5 m). Liczba punktów, o której mowa to 102.

Warto zaznaczyć, że na starcie zabrakło lidera klasyfikacji tej kategorii oraz licznego jej zwycięzcy – Eneja Faletica. Nie było tam również całkiem dobrze spisującego się Jaki Nace Aksentijevica.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkowie do lat 20

Skoczkowie ponownie bez wyjątku ruszali z najazdu o numerze 15.

Zwycięstwo tym razem odniósł Ziga Jancar. Sportowiec z SSK Ihan zaprezentował solidne 97.5 metra, co pozwoliło mu na wyprzedzenie srebrnego Mihi Sincica (93 m) o 11 punktów. Trzecią pozycję w Planicy zagarnął dla siebie Matic Jereb (92 m).
Również w tej kategorii nie zabrakło bliźniaczej lokaty dla dwóch zawodników. Było to 8. miejsce Samo Seljaka (88 m) oraz Marka Hafnera (88.5 m).

Ziga Jancar, fot. Martyna Okrzesik

Na starcie nie zobaczyliśmy zaś Roka Masle, co w tym sezonie nie było dla nikogo większą niespodzianką. Ponadto zabrakło także Jaki Drinovca.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Seniorzy

Najczęściej ta kategoria jest najmniej liczną ze wszystkich. Tak było również tym razem, w Planicy, bowiem na skoczni pojawiło się 13 zawodników, liczących nie więcej niż 20 lat. Ich również obowiązywała 15. belka startowa.

Najlepszą notą odznaczył się Gorazd Zavrsnik. Słoweniec uzyskał aż 98 metrów, co stanowiło drugą najdłuższą odległość tego dnia. Dzielił ją z Marcelem Strzinarem, który walkę o złoto przegrał o zaledwie jeden punkt. Na podium znalazł się również kombinator norweski z SSK Iliriji – Matic Garbajs, który także lądował na 98 metrze. Nieco słabsze noty stylistyczne spowodowały, że stracił on pół oczka do srebra oraz 1.5 do zwycięstwa.

Marcel Strzinar, fot. Dominika Śmiech

Za podium uplasowali się jeszcze Ozbe Zupan (98.5 m) oraz kolejny przedstawiciel dwuboistów – Matija Zelnik (94 m). Pierwszy z nich najwięcej stracił na swoim stylu, bowiem nie zobaczył on noty wyższej niż 17.5.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Skoczkinie do lat 16

W kategorii tej wystartowało osiem skoczkiń, urodzonych w rocznikach 2008 i 2009. Wszystkie zawodniczki biorące udział w rywalizacji obowiązywała belka startowa o numerze 21.

W jednoseryjnym konkursie triumfowała, tegoroczna mistrzyni świata juniorów – Tina Erzar. Reprezentantka SSK IHAN oddała skok o dystansie 99 metrów, notując tym samym prawie 30 punktową przewagą, nad drugą Tią Malovrh (87 m). Na podium stanęła także Ziva Andric (85.5 m) z SSK Menges. Czołową piątkę uzupełniły ponadto Klarisa Gorjup (85 m) oraz Taja Terbovesek (81 m).

Na stracie zabrakło wówczas Mancy Kobentar.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Tina Erzar, fot. Martyna Okrzesik

Skoczkinie do lat 18

Tym razem w Planicy do rywalizacji przystąpiła podobna kwota skoczkiń co poprzednio, bowiem było ich siedem, czyli o mniej. W tym przedziale wiekowym ruszały one z platformy o numerze dwudziestym pierwszym.

Zwycięstwo udało się odnieść Ursie Vidmar (94 m). Za jej plecami uplasowała się zaś Teja Pavec (90 m). Brąz wywalczyła Lucija Jurgec, która w swojej próbie lądowała na dystansie 88 metrów.

Ponownie na stracie nie zjawiła się pełna liczba zgłoszonych zawodniczek. Nieobecna była bowiem Maja Kovacic, Taja Bodlaj oraz najmłodsza z nich – Ajda Kosnjek. Warto zanaczyć, iż Bodlaj oraz Kosnjek w ten weekend startują w pierwszoligowych zawodach Pucharu Świata, która będzie gościć wówczas fińskie Lahti i obiekt  Salpausselkä (HS130).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Ajda Košnjek, fot. Dominika Śmiech

Seniorki

Najstarsza kategoria Pań liczyła również nie przekroczyła liczby conajmniej dziesięciu zawodniczek, bowiem z 21 najzadu ruszyło siedem skoczkiń.

Ponownie i zarazem niewątpliwie najlepsza w swojej kategorii okazała się Lara Logar. Triumf zapewniła sobie oddając najdłuższą, zatem 90-metrową odległość uzyskując przy tym od wszystkich sędziów noty za styl o wartości 16.5 punktu. Srebrna pozycja należała się tym razem Nejki Repinc Zupancic ( 86.5 m). Na trzecim rezultacie figurowała Tinkara Komar. Słowenka z SSK BOHINJ uzyskała dystans 86.5 metrów.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Lara Logar, źródło: Instagram @/laralogar

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać