PŚ w Oberhofie: Ursa Bogataj zwyciężczynią kwalifikacji!

przez Dominika Śmiech

W ten weekend zawody Pucharu Świata przeniosły się do niemieckiego Oberhofu. Uczestniczki wezmą udział w finałowej rywalizacji, która oficjalnie zakończy zimowy sezon 2021/2022 roku. Zarówno na sobotę, jak i na niedzielę zostały zaplanowane konkursy indywidualne, które poprzedziły piątkowe kwalifikacje. Kto poradził sobie w nich najlepiej? Tego dowiecie się w kontynuacji postu.

Treningi

O godzinie 14:30 rozpoczęliśmy pierwszy trening poprzedzający kwalifikacje. Najlepszą ze skoczkiń okazała się Słowenka – Ursa Bogataj, która oddała skok na odległość 95 metrów. Tuż za nią uplasowała jej reprezentacyjna koleżanka – Nika Kriznar, która skoczyła zaledwie 0.5 metra bliżej od Bogataj, a więc 94.5 metra. Trzecią lokatę zapewniła sobie Yuki Ito (93.5 m). Zawodniczki z Polski zajęły następujące miejsca: 26. Anna Twardosz (83.5 m) oraz 27. Nicole Konderla (79 m).

W drugiej sesji treningowej triumfowała Nika Kriznar, która oddała najdłuższy skokiem – 97.5 metra. Na drugiej pozycji znalazła się Japonka – Sara Takanashi (95 m). Podium uzupełniła Słowenka – Ema Klinec (91 m). Nicole Konderla nie brała udziału w drugiej próbie, natomiast Anna Twardosz (76 m) została sklasyfikowana na 29. miejscu.

Kwalifikacje

O godzinie 16:00 powróciliśmy na skocznię, aby przeprowadzić kwalifikacje. Wzięło w nich udział 44 zawodniczki, wszystkie oddały skok z 23. belki startowej. Zwycięstwo w kwalifikacjach zapewniła sobie Ursa Bogataj, która tym samym oddała najdalszy skok – 97.5 m. O 10.1 punktu wyprzedziła ona drugą, Katharinę Althaus (90.5 m). Równie wysokie, trzecie miejsce zajęła Spela Rogelj (94 m). Anna Twardosz (77.5 m) zajęła ostatecznie 27. miejsce, natomiast 41. Nicole Konderla (66 m) nie awansowała do konkursu. Kwalifikacji nie przebrnęły także: 42. Yuka Seto (63 m), 43. Nora Midtsundstad (61 m) oraz 44. Tamara Mesikova (59 m).

Warto dodać, iż zawodniczka z Ukrainy, Tetiana Pylypchuk (72.5 m), wywalczyła pierwszy w historii tego kraju awans do głównego konkursu Pucharu Świata kobiet.

Dominika

Źródło informacji: Własne, Źródło grafiki: Oberhof.de

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać