Puchar Interkontynentalny w Falun: Hannah Wiegele z dubletem!

przez Stylowo z Telemarkiem

Zawody rangi Pucharu Interkontynentalnego w Falun trwają w najlepsze. W niedzielny poranek rozegrano kolejne zawody, w których tak jak poprzednio, miały okazję rywalizować 32 zawodniczki. Mimo zamieszania w harmonogramie, emocji nie brakowało. Ostatecznie, w konkursie triumf odniosła Hannah Wiegele.

Hannah Wiegele, fot. instagram @hannahwiegele

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR INTERKONTYNENTALNY W FALUN: HANNAH WIEGELE ZWYCIĘŻA W KONKRUSIE

Seria próbna

Ku zaskoczeniu, godzina serii próbnej uległa zmianie. Planowo, miała się rozpocząć ona o godzinie 09:45, jednak została rozegrana już od godziny 09:00.

Pomimo tego, w tej części niedzielnej rywalizacji w Falun obowiązywała 28. platforma startowa. Pierwsze miejsce zaś zdobyła Alvine Holz (92 m). Tuż za nią znalazła się Pia Lilian Kuebler, której próba wyniosła 91 metrów. Trzecią pozycję natomiast objęła Ursa Vidmar, której skok zmierzono na odległość 90.5 metra. Czwartą lokatę po skoku na 89.5 metra zajęła Kjersti Graesli. Ostatecznie top 5 domknęła Jerica Jesenko, która skoczyła zaledwie metr bliżej od zawodniczki przed nią.

Wyniki Polek natomiast prezentowały się następująco:

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Pierwsza seria konkursowa

Z powodu wcześniej rozpoczętej serii próbnej, konkurs również rozpoczął się wcześniej. Początkowo planowana rywalizacja z godziny 10:30 rozpoczęła się o 09:45. Ta część konkursowych zmagań umożliwiła zawodniczkom oddawanie swych skoków z 27. belki startowej, a wiatr w większości wiał zawodniczkom pod narty.

Po pierwszej serii konkursu górą okazała się Katharina Ellmauer, której odległość wyniosła 90.5 metra. Drugą pozycję objęła Hannah Wiegele, która swą próbę wykonała na 89.5 metra. Trzecie natomiast miejsce to Kjersti Graesli i jej 90 metrów. Czwartą lokatę po skoku na 87.5 metra zajęła Martina Ambrosi. Piąta pozycja należała do Alvine Holz, której próba również wyniosła 87.5 metra.

Z dobrej strony zaprezentowała się również Nicole Konderla, która po skoku na odległość 80.5 metra pierwszą serię zakończyła na 15. pozycji.

Wyniki pozostałych Polek prezentowały się tak:
25. Wiktoria Przybyła – 75.5 m
26. Sara Tajner – 76.0 m
27. Paulina Cieślar – 73.5 m

ZOBACZ WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Seria finałowa

Dokładnie dwie minuty przed godziną 10:30 rozpoczęła się seria finałowa. Bez zmian pozostała platforma startowa, z której zawodniczki oddawały swe próby. Warunki wietrzne w ostatniej części rywalizacji również były raczej sprzyjające.

Ostatecznie w niedzielnym konkursie Pucharu Interkontynentalnego w Falun triumf odniosła Hannah Wiegele, której finałowy skok wyniósł 93 metry. Warto wspomnieć, że to jej drugie zwycięstwo w ten weekend. Tuż za nią uplasowała się Katharina Ellmauer, która osiągnęła 90. metr. Na trzeciej pozycji znalazła się Kjersti Graesli, której odległość wyniosła 91 metrów.

Tuż za podium wylądowała Pia Lilian Kuebler (92.5 m). Top 5 domknęła Anna-Fay Scharfenberg. Siedemnastolatka osiągnęła odległość wynoszącą 88.5 metra.

Najlepszą z Polek ponownie okazała się Nicole Konderla. Po próbie na 82.5 metra nie utrzymała wyniku z pierwszej serii i zakończyła zmagania na 17. pozycji

Wyniki pozostałych reprezentantek Polski prezentowały się następująco:

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Top „10” niedzielnego konkursu Pucharu Interkontynentalnego w Falun

ZOBACZ TEŻ: TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI W BISCHOFSHOFEN: KRAFT WYGRYWA KONKURS, KOBAYASHI TURNIEJ!

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło: informacja własna, instagram @hannahwiegele

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać