Puchar Kontynentalny Kobiet w Lake Placid: Triumf Anniki Belshaw!

przez Dominika Śmiech

Przedostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego Kobiet przeszedł już do historii. Tym razem zawodniczki rywalizowały w Lake Placid, położonym w Ameryce Północnej. O przebiegu zawodó dowiecie się w kontynuacji tego postu.

Seria próbna

Seria próbna poprzedziła piątkowy konkurs i wystartowała o godzinie 11:00. Wzięło w niej udział zaledwie 13. zawodniczek, a najlepszą z nich okazała się Kanadyjka – Natalie Eilers (87 m). Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy – Annika Belshaw, do której należał najdłuższy skok, 87,5 metra. Na trzecim miejscu, z notą 50,6 punktu, uplasowała się Nina Lussi (84 m). Żadna z polskich zawodniczek nie poleciała do Stanów Zjednoczonych.

Konkurs

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się tuż po zakończeniu serii próbnej. Najwyższą notę uzyskała Austriaczka – Katharina Ellmauer (85,5 m) i tym samym uplasowała się na pierwszym miejscu. O jedyne 0,5 punktu za nią znalazła się Annika Bleshaw, która oddała skok na odległość 87,5 metra. Ostatnie miejsce na podium zajęła Nina Lussi (83,5 m).

Ostatecznie triumfowała 19-letnia Amerykanka. Bleshaw w serii finałowej oddała najdłuższy skok ze wszystkich zawodniczek, aż 93,5 metra! Drugą lokatę zajęła Katharina Ellmauer (91,5 m), a trzecią – Hannah Wiegele (90,5 m). Rywalizację za podium, na 4. miejscu, zakończyła Nina Lussi (87,5 m).

Źródło informacji & grafiki: Własne; Wikipedia

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać