Puchar Kontynentalny Kobiet w Oslo: Kolejna wygrana Katheriny Althaus

przez Vivienne Stycz

Wczorajsze podium w całości należało do Niemek, jeśli jesteście ciekawi jak dziś wyglądało podium z cyklu pucharu kontynalnego i jak poradziły sobie nasze reprezentantki serdecznie zapraszamy do czytania.

Midtstubakken HS106

O godzinie 9:00 rozpoczęliśmy serię próbna. Na stracie stanęło 40 zawodniczek. Najlepsza jednak okazała się Finka Jenny Rautionaho, która skoczyła 96 m. Najlepsza z Polek w serii próbnej była Kamila Karpiel zajmująca 18 lokatę.

Kilka chwil później rozpoczęliśmy pierwszą serię konkursową. Na starcie tak jak w serii próbnej miało pojawić się 40 zawodniczek, jednak Włoszka Asia Marcato została zdyskwalifikowana, a Norweżka Karoline Lauvsland nie pojawiła się na starcie. Na półmetku zawodów prowadziła Niemka Katharina Althaus (104 m). Najlepsza z Polek Kamila Karpiel zajmowała 13. miejsce i tylko ona awansowała do serii finałowej.

Wygranej nie dała sobie wyrwać Katharina Althaus, która skoczyła 103,5 m i tym samym zapisała sobie kolejną wygraną na koncie. Na drugim miejscu stanęła Pauline Hessler (99 m), a podium uzupełniła Hannah Wiegele (101 m). Kamila Karpiel poprawiła swoją lokatę i ostatecznie zajęła miejsce 10, skacząc 93 m.

Zawody zostały przeprowadzone z 23 belki startowej jedynie dla Katheriny została ona zmieniona na 16.

Pozostałe miejsca Polek:

32. Wiktoria Przybyła- 72,5 m

37. Pola Beltowska- 69 m

38. Sara Tajner- 68,5 m

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać